Головна » 2017 » Август » 26 » Як боротися з кучерявістю листя персика (нектарина); заходи
09:14
Як боротися з кучерявістю листя персика (нектарина); заходи

Хвороба, яка вражає листя, пагони (іноді плоди) - кучерявість листя персика (нектарина). Як з нею боротися, які приймати заходи. В першу чергу поговоримо про те, як її визначити.
Якщо листя персика червоніють або жовтіють, товщають, стають гофрованими, деформуються від нерівномірного розростання, то можна сказати, що дерево захворіло на курчавість.

Особливо прогресує під час прохолодної і вологої весняної погоди. При сприятливих умовах і якщо відбулося зараження, то за 10 днів після розпускання бруньок весь молодий приріст листя буде деформований. Це пов'язано з тим, що грибок викликає випадковий і посилений ріст клітин.

Пагони теж страждають. Їх ріст припиняється, забарвлення стає блідим, зелено - жовтим, відстань між вузлами зменшується і відбувається викривлення.


Кучерявість листя персика (нектарина) - грибкове захворювання, тому через деякий час на нижній стороні листа ми можемо бачити спороношення у вигляді воскового нальоту білястого кольору.
Звичайно ж все це призводить до того, що рослина слабшає, падає врожайність, та до всього ще й починається виділення камеді.
Коли спори сформуються, то листя буріють. Якщо заражені плоди, то вони так само можуть деформуватися, на них з'являються нарости у формі червонуватих бородавок. Пізніше вони опадають. Поступово персик скидає й листя. А ось пагони частіше гинуть взимку, ослаблені хворобою вони просто вимерзають.


Зимують спори в тріщинах кори і крапельках виділеної камеді. Тому одним з важливих заходів боротьби з кучерявістю персика (нектарина) можна назвати профілактику. Тобто необхідно очищати кору з наступною побілкою, виносити і спалювати всі рослинні залишки, в яких може зимувати хвороба. Та ще не забувати зчищати краплі камеді з наступною обробкою рани. Адже навесні з цих крапель дощами будуть вимиватися спори, поширюватися далі по вашій ділянці.

Не забувайте, що при сильному ураженні дерева гинуть.

І не думайте, що пройшла весна і кучерявості вже можна не чекати. Влітку, коли знову буде йти відростання листя, вона може проявити себе.

Які ж ще можна вжити заходи проти кучерявості листя персика (нектарина)? Як боротися з цим шкідливим захворюванням?


Без комплексного підходу вам не обійтися. Вчасно видаляйте з саду всі засохлі гілки, прибирайте падалицю, гнилі плоди. Восени, після опадання листя, на оголених гілках добре видно муміфіковані плоди - видаліть і спаліть їх. Можна просто всі залишки закопувати на глибину не менше 50 см. Але ні в якому разі не залишайте їх лежати до якихось особливих часів. Грибкові хвороби поширюються вітром і не будуть перебувати там, де ви все це все залишили.

Ретельно очищайте землю від бур'янів.
Підгодуйте захворілі дерева, адже вони ослаблені.
Приділіть увагу поливу і мульчуванню грунту, що допоможе зберігати вологу.
При сильному ураженні краще видалити всі плоди, не чекаючи їхнього зараження та опадання. Це дасть персику додаткові сили для боротьби з кучерявістю листя.
У травні можна обрізати пагони з деформованими листками, адже там потім будуть спори гриба.

Важлива міра - це обприскування фунгіцидами. Обприскування 3% бордоською рідиною можна проводити тільки у фазі малинового бутона (зеленого конуса - тобто до розпускання бруньок) і після листопаду. Так само добре б обробити таким розчином і всю землю в периметрі крони. А ось влітку 3% бордоську рідину не застосовують. Іноді в ранньовесняний період для викорінення різних захворювань застосовують обприскування ДНОКом.
Для літнього сезону як захід боротьби підійде обприскування препаратами системної дії - Деланом, Скором, хорусом, Сапролем. Використовуємо після цвітіння, а потім ще через півмісяця.

І, звичайно ж, підбір стійких сортів - Багріновскій, Києвський12, Сатурн, Червонощокий, Надранній київський та інших.

Категория: Хвороби рослин | Просмотров: 397 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: