Головна » 2017 » Июнь » 6 » Чому солодкий перець стає гірким
10:50
Чому солодкий перець стає гірким

Чому солодкий перець стає гіркимЧому солодкий перець гіркий. Буває під час збору врожаю дачника, городника чекає розчарування. І добре, якщо гіркоту ви помітили до того, як пустили соковиті плоди в солодкий соус або нафарширували їх. Не помітили - страву буде зіпсовано. Адже буває, що салатні солодкі перці, які часто в народі називають болгарськими, стають просто нестерпно пекучими. Іноді ці змінені плоди можна відрізнити візуально - вони набувають невластивої сорту витягнутої форми, мають тонкі стінки. Але іноді їх можна відрізнити тільки на смак.

У чому ж причина таких змін. Чому солодкий перець стає гірким. Це культура самозапилювальна, тобто комахи для зав'язування плодів не потрібні. Але квітка все ж їх приваблює і можливість перезапилення не можна виключити. Приблизно четверта частина рослин залежно від погодних умов, складу грунту, вітру піддається перехресному запиленню. Але зовні при посадці кущ гіркого перцю практично не відрізнити від солодкого. А коли ми це зрозуміємо, вже часто буває пізно. Якщо ви видалите кущ гіркого сорту, то наступні зав'язі на салатному вже не будуть із зіпсованим смаком.

Тому дуже серйозно підходите до вирощування або купівлі розсади. Поселяючи на своїй ділянці чужу розсаду не завжди можна бути впевненим не тільки у відсутності пересортиці, коли гіркий перець потрапить випадково в пучок солодкого. Але недобросовісні городники можуть взяти насіння з перезапиленого гіркого плоду і виростити розсаду. Якщо ви купуєте розсаду з року в рік на базарі, то намагайтеся знайти серйозних продавців (вони або вирощують самі, або беруть товар у одних і тих же городників) і беріть у них постійно.

При можливості вирощуйте розсаду перцю самі. Це допоможе уникнути пересортиці.

Фахівці біологи рекомендують дотримуватися просторової ізоляції від 50 до 300 метрів. Зрозуміло що це не завжди можливо, особливо в дачних умовах. І якщо знову виникне питання чому солодкий перець гіркий, а у вас гіркий навіть не росте, то дізнайтеся, а може він є у сусідів. Що робити - вирощувати під поліетиленовою плівкою. Так ви попередите перехресне запилення, заблокувавши доступ до солодкого перцю для комах і вітру.

Якщо ви помітили на кущах появу плодів з горчиною, то вирвіть крайні кущі (або залиште їх за укриттям і використовуйте плоди як гіркі) і поставте плівкове укриття над грядкою.

Нехай ваші перці будуть солодкими та смачними.

Категория: Підготовчі роботи, насіння | Просмотров: 148 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: