Головна » 2017 » Июнь » 9 » Добриво гумат - натрію, калію, інструкції застосування
17:49
Добриво гумат - натрію, калію, інструкції застосування

Вже давно мені полюбилося добриво гумат (натрію, калію). Інструкція їх застосування проста. А от користь навіть дуже велика. Я використовую гумати практично скрізь і завжди. Купую пакетик, пересипаю в кавову баночку і тягаю по ложечці. Головне подалі прибрати, щоб чоловік з кавою не поплутав :) Просто за кольором і сипучістю дуже схожі. Що ж це за така речовина добриво гумат.

По - перше це екологічно чисті речовини, тобто отримані природним шляхом і нешкідливі для навколишнього середовища. Виготовляють їх із рослинних залишків, витяжки торфу, мулу, гною. Гумат натрію, наприклад, виробляють з бурого вугілля. Також вони мають стимулюючу дію. Якщо замочити насіння, то їх проростання прискоритися. Обробка живців і саджанців сприяє вкоріненню. Підходить для овочевих, ягідних, кімнатних рослин, квітів, дерев, чагарників. Тобто дуже універсальне. Містить мікроелементи, калій, фосфор, азот, а головне гумінові кислоти. Саме вони допомагають одержати екологічно чисту продукцію при нашому зростаючому забрудненні навколишнього середовища. Завдяки їх дії прискорюється плодоношення, рослина набуває більш здорового вигляду і стійкості до хвороб, менше реагує на стреси, пов'язані з різкою зміною погоди, довгою спекою. У плодів поліпшується смак. Гумінові кислоти сприяють зменшенню кількості нітратів, що накопичуються в плодах. Саме вони стимулюють коренеутворення. І найголовніше - діють не тільки на рослину, але і на грунт, тому що завдяки їм відновлюється родючість.

Інструкція до застосування гумату калію і натрію для замочування насіння така - беремо 0,5 грама на 1 літр води. Ось такої, а як же взяти ці пів грама. Можна виходити з того що в чайній ложці міститься 3 грами, адже він досить таки легкий. Тому беремо 1/3 ложки чайної (тобто 1 грам) на 2 літри води. Навесні, думаю, цього буде не багато. Я розводжу в пластиковій пляшці і потім беру по необхідності з неї розчин. Витримую цибулини в розчині калійному до 8-ми годин, насіння добу. А в Гуматі натрію насіння можна тримати до двох діб (огірки та квіти добу). Живці досить потримати 14 -16 годин, опустивши в рідину на 2/3 довжини.

А ось інструкція до застосування гумату калію і натрію як добрива буде трохи іншою. Тут концентрація поменше. Звичайно, речовина природна, але у всьому має бути міра. В першу чергу застосовують для некореневої підгодівлі, тобто для обприскувань. Це дуже хороший спосіб, адже змочуються листові пластинки, і корисні речовини, усмоктуючись по всій поверхні, починають активно надходити в рослину. Мені подобатися цей спосіб внесення добрива ще тим, що знижується витрата розчину й не потрібно бігати з відром по городу. Пройшовся собі, побризкав і все. Часу економія. Розводимо 3 грами в 10 літрах води - це робочий розчин для обприскування (тільки профільтруйте перед заливанням в обприскувач).

Для поливів зазвичай використовують розчини гуматів на початку вегетації з інтервалом в 10 -14 днів 2-3 рази. Витрата спочатку 0,5 літра пізніше довести до 1 літра на рослину. Висаджену розсаду полити відразу після посадки або через кілька днів, потім у період бутонізації, третій раз, коли буде цвітіння. Для приготування робочого розчину беремо 1 столову ложку на 10 літрів води. Як на мене, то краще розчиняється в теплій воді. Спочатку беру трохи води температури близько 50 ˚ С, всипаю гумат, розмішую, а потім вже додаю повний об'єм рідини.

Але не будеш же так бігати весь час розводити у відрі. А коли потрібно багато і відразу. Тому часто готую концентрат гумату натрію або калію по такій інструкції приготування і застосування. Беремо відразу 10 столових ложок і розводимо в літрі теплої (50-60 ˚ С) води. Можна витримати добу, періодично помішуючи. Такий розчин можна зберігати місяць у темному місці, переливши у пляшку. Тепер неважко вирахувати, що 1 столова ложка порошку буде в 100 мл маткового розчину. Так що беремо на 10 літрів води 100 грамовий стаканчик вже готового розчину. Розмішуємо і поливаємо під корінь. А для позакореневого підживлення беремо 50 грам на 10 літрів води, але обов'язково проціджуємо, щоб крупиці, що залишились не розчиненими, не забивали отвір обприскувача.

Якщо ж ви хочете обробити грунт (поліпшити структуру, провести детоксикацію), то просто порозсипайте на 10 кв.м. 50 грам гумату. Застосовувати краще, змішавши з піском, для зручності розподілу порошку на дану площу. Потім зарихліть, просто пройдіться сапою або граблями. А якщо змішати з піском і попелом, а потім розкидати по снігу ранньою весною, то ви ще й швидше підготуєте грядку до посіву. Сніг швидше буде танути. Накрийте це місце плівкою і грунт буде вже починати дозрівати до посадки.

Категория: Догляд за рослинами, живлення | Просмотров: 104 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: