Головна » 2017 » Август » 1 » Захворювання фітофтороз у томатів та картоплі, профілактика, боротьба
08:32
Захворювання фітофтороз у томатів та картоплі, профілактика, боротьба

Захворювання на фітофтороз у томатів та картоплі може знищити дуже швидко наші посадки. Потребує профілактичних засобів та боротьби. Ох вже ці хвороби овочів. Ось ми вже висадили розсаду помідорів на городі, дачі. Вона прижилася, з'явилися перші плоди. Але це звичайно не кінець наших робіт, а тільки початок. Не знаю як у вас, але у нас в степах Україні погода підносить неприємні сюрпризи. Уже 3 ночі поспіль ставало прохолодно, а вранці листя були вкриті росою. Так що пора згадати про хвороби і провести профілактичні заходи. Особливо проти такої як фітофтороз томатів (помідорів).

Найнебезпечне і поширене захворювання томатів це фітофтороз, або бура гниль плодів. Не обходить і картоплю. Причому найчастіше саме картопля виступає в ролі носія і від неї переходять спори гриба на здорові кущі помідорів. Сприяє цьому волога прохолодна погода, особливо в другій половині літа. При сухій погоді може призупинитися. Фітофтороз може погубити за кілька днів не тільки листя, але й плоди томатів. Вони стають чорними, загнивають. На стеблах і листках утворюються плями коричневого кольору з світло-зеленою зоною навколо них. Якщо погода волога, то дуже швидко на нижній стороні листя поширюється грибниця фітофторозу, у формі білого пліснявоподібного нальоту. Листя загнивають, а в суху погоду всихають.

Профілактика захворювання томатів,картоплі фітофторозом, як і інших хвороб овочів, припускає використання стійких сортів, хороший догляд, незагущені посадки. Видалення рослинних залишків восени з городу і за межі дачі або спалювання, глибока перекопка грунту, підживлення калійними добривами, дотримання в теплицях оптимального режиму, підготовка насіння до посіву, сівозміна, розміщення картоплі і посадок томата у видаленні один від одного, боротьба з бур'янами - все це є засобами профілактики.

Фітофтороз томатів (помідорів), картоплі часто змушує нас застосовувати і хімічні методи боротьби на своєму городі. Звичайно, бажано провести профілактичні обприскування, що б уникнути в подальшому необхідності вдаватися до них під час повного плодоношення. Це може бути 1% бордоська рідина (по 100 г вапна і мідного купоросу на 10 л води), хлорохом, Поліхром, полікарбацин. Якщо з'явилися перші ознаки захворювання томата, то поспішіть з обробкою, адже багато препаратів вимагають вичікування до збору плодів 15-20 днів. Звертайте увагу, що пишеться на упаковці. (Ридоміл Голд, Тату, Курзат, Акробат, Стробі - більш сучасні препарати)
До речі, мідноскладові препарати часто використовують і при багатьох інших захворюваннях томатів.

Можна для боротьби з фітофторозом томатів, картоплі застосувати настій часнику. (100г на 10 л води) Настояти 5годин в гарячій воді. Розвести до 10 літрів. Можна додати 1,5 грама марганцівки. Або настояти добу в 10 літрах води. Обприскування проводять перед зав'язуванням помідор і повторюють через 15 днів до 5 разів за сезон. Деякі городники застосовують таблетки трихопола в кількості 2 на відро води.

Я частіше використовую суміш, яку іноді називають «Полісся». Береться по 2 грами марганцівки, борної кислоти, мідного купоросу і 20 г добрива сечовини. Суміш розчинити в літрі дуже гарячої води (майже окропі) і розвести до 5 літрів. Почекати поки охолоне і обприскувати помідори. Це хороший профілактичний засіб від хвороб овочів, а не тільки томатів. І хороше позакореневе підживлення. Також вношу добрива. Обриваю нижнє листя, пасинки, застеляю землю скошеною травою.

Можна використовувати від фітофторозу томатів настій золи. Половину відра золи залити водою і настояти 3 дна. Іноді помішувати. Відстояти, злити воду і розвести її до 30 літрів. Додати розчин 30г господарського мила. Обприскують близько 3-х раз: після приживлення розсади, перед цвітінням, після появи першої зав'язі. Це і підгодівля, і профілактика.
Так що не опускайте руки. І пам'ятайте, краще попередити хворобу, ніж з нею потім боротися.

Категория: Хвороби рослин | Просмотров: 116 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: