Головна » 2017 » Август » 28 » Фізіологічні захворювання плодів при зберіганні
10:57
Фізіологічні захворювання плодів при зберіганні

Фізіологічні захворювання фрукт і овочів під час зберігання найчастіше викликані неправильним вирощуванням та поганими умовами в сховищі. Це і призводить до втрати плодів під час зберігання взимку.

Загар, «горіння» плодів. (Побуріння шкірки)
Це фізіологічне захворювання яблук, викликане раннім зняттям плодів, поганою вентиляцією сховища, перепадами температури під час зберігання. Схильні до захворювання плоди, зняті з дерева при високій температурі. Тому краще дочекатися для знімання на зберігання часу з установкою низьких температур. Щоб не було хвороби засмагою - зніміть плоди пізніше, загорніть у папір, краще промаслений.


Якщо ви помітили, що шкірка відділяється від м'якоті дуже легко і має бурий колір - це і є загар яблук. Особливо він проявляється під час зберігання плодів ближче до весни. Причому м'якоть часто не пошкоджена.
Часто засмагою уражаються дрібні, передчасно зняті плоди. Особливо розповсюджується захворювання при підвищеній вологості у сховищі.

Внутрішнє побуріння серцевини плодів.
Зерняткові породи (яблука та груші) уражаються цим захворюванням при передчасному знятті плодів, зберіганні при дуже низькій температурі, збільшення концентрації СО2 і зниженні концентрації кисню. Нормалізувати концентрацію газів у приміщенні і регулювати температурний режим можна шляхом вентиляції. Підтримуйте температуру зберігання на рівні 2-5 ˚ С.
Уражені плоди відразу не видно, тому що процес гниття йде зсередини, від насінневої камери. При поширенні внутрішнього побуріння м'якоті фрукт стає всередині бурим за кольором, гірким на смак. Найчастіше побурінням серцевини хворіють недостиглі плоди.


Внутрішнє побуріння м'якоті плодів.
Причин цього захворювання яблук і груш при зберіганні може бути кілька - це внесення високих доз азотних добрив під дерева, зайва вологість, в тому числі від зайвого зрошення саду, жарке літо та довга затяжна тепла осінь, пізнє зняття плодів. А також зберігання при дуже низькій температурі.
Як і в попереднього захворювання, ознаки відразу не видно. По судинах внутрішнє побуріння поширюється від насінневої камери. Уражаються судини, м'якоть набуває бурого кольору, стає гіркою.
Необхідно дотримуватися температурного режиму зберігання, вносити добрива і поливати тільки оптимальними дозами.

Гірка ямчатость. (Підшкірна плямистість)
Спочатку на плодах зерняткових з'являються зеленуваті плями, діаметром близько 3 мм. Згодом вони буріють або набувають коричневого, темно-червоний, темно - зелений колір. Плями висихають і стають губчастими. М'якоть плодів уражених підшкірної плямистістю набуває іржавий колір, змінює щільність. Буває що зовні плям мало, а плід вражений всередині повністю.


Причини гіркої ямчатость різні, але в першу чергу ураження викликане недоліком кальцію в ґрунті і його неправильним співвідношенням з магнієм, калієм. Тому часто для запобігання захворювання гіркою плямистістю використовують обприскування дерев розчином нітрату кальцію або хлористого кальцію 1% - 2%. Це роблять через кожні 15 днів до опадання листя. Така обробка допоможе уникати цього захворювання протягом декількох років після систематичного обприскування протягом одного сезону.
Може провокувати захворювання надмірний розмір плодів. Так буває при сильній обрізці та низькому врожаї. Надмірний полив перед зняттям теж провокує ямчатость. Тому до зняття плодів на зберігання поливи краще припинити за 1 - 1,5 місяця.
Хвороба проявляється через місяць після закладання плодів на зберігання.

Плямистість Джонатана.
Уражаються в першу чергу сорту Джонатан, Джонаред, Гольджон, але іноді й інші. Спочатку з'являються плями дрібного розміру, потім вони стають більшого розміру й набувають чорного або бурого кольору. У подальшому вони можуть зливатися. М'якоть темніє, набуває пористої консистенції. Причин плямистості Джонатана кілька - висока температура при зберіганні, занадто великий розмір плодів, пізнє зняття та запізнення із закладкою в холодне місце. Тому дотримання умов зняття та зберігання плодів допоможе вам.

Розпад м'якоті. Пухкість.
Наприкінці терміну зберігання можливе виникнення такого фізіологічного захворювання як пухлість. Яблука втрачають смак, м'якоть стає пухкою, борошнистою, шкірка легко відділяється. У першу чергу уражаються розпадом м'якоті дуже великі плоди або фрукти з дуже молодих дерев з малим урожаєм. Може виникати на тлі надлишку азоту і нестачі кальцію в ґрунті, при надмірному поливі перед збиранням. Так само хворіють плоди при недотриманні температурного режиму.


Крім загальних заходів для попередження захворювання пухкістю можна рекомендувати садівникам і дачникам вносити золу під перекопування до 300 грам на 1 кв. метр. А також регулярно вносити органічні добрива. Обробити після знімання плоди розчином кальцію.

 

Також хвороби яблук та інших плодів при зберіганні можуть бути викликані зараженням під час вирощування або збору врожаю. Читайте за посиланням заходи захисту.

Категория: Зберігання врожаю | Просмотров: 228 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: