Головна » 2017 » Август » 10 » Шкідник малини - галиця пагінева, ушкодження, боротьба
02:15
Шкідник малини - галиця пагінева, ушкодження, боротьба

Шкідник малини галиця пагінева за зовнішнім виглядом більше схожий на комарик, довжина до 2,2 мм, два прозорих крильця, спинка чорна. При пошкодженні личинкою добре видно на нижній частині стебла здуття (галли), що досягають розміру 3 * 2 см. Так само на них утворюються тріщини. У цих галлах-здуттях зимують личинки, що навесні продовжуючи харчуватися, далі ушкоджуючи рослину. У основи пагонів у грунті на глибині 3 см зимують дорослі личинки. Потім вони заляльковуються і виходять в період цвітіння малини. Комарики - мухи шкідника відкладають яйця на молоді пагони. Цикл повторюється.


У першу чергу страждають недоглянуті, загущені посадки. Яйця частіше самка малинової галиці відкладає в тріщинки на корі, що з'явилися в слідстві захворювання пурпуровою плямистістю. І вже через тиждень з них з'являються личинки. Вони харчуються, перебуваючи під корою. Молоді пагони при заселенні шкідником спочатку в'януть, а потім ламаються.

Головним методом боротьби є видалення восени і ранньою весною пагонів з здуттями, з обов'язковим їх знищенням. Це основне правило, адже саме в них і зимують шкідливі личинки. Пагони засохлі, що відплодоносили, також зрізати своєчасно. Догляд за посадками, з обов'язковим перекопуванням грунту навколо кущів. Профілактичним заходом буде і підсипання під кущі мульчі з торфу або тирси. Провести обприскування карбофосом до цвітіння та після збирання врожаю. Галиця може завдати великої шкоди, повністю знищивши молодий приріст на ремонтантній малині. Адже за сезон розвивається у двох - трьох поколіннях.

Основні ознаки для визначення шкідника малини - галиці пагіневої
Здуття на стеблах - галли. Можуть досягати в довжину до 8 см, мають округлу форму. Усередині маленькі безногі личинки, які спочатку білого, потім оранжево - жовтого кольору. Вони доростають до 4 мм у довжину.

Категория: Шкідники рослин | Просмотров: 90 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: