Головна » 2017 » Июль » 15 » Квітка гіменокаліс (панкратіум) догляд в домашніх умовах, фото
11:50
Квітка гіменокаліс (панкратіум) догляд в домашніх умовах, фото

Квітка гіменокаліс (панкратіум) не вимагає специфічного догляду при вирощуванні в домашніх умовах. На фото ви бачите рослину з мого квітника. І хоча ця рослина цілком нормально почуватиметься в теплий період року на вулиці, але все ж в наших умовах (південь України) відноситься до кімнатних, тепличних. А ось влітку може пожити і в квітнику. 

Найбільш поширені види кошиковий та прекрасний. Вони добре почуваються у відкритому ґрунті. Квіти гіменокаліса (фото) мають оригінальну форму. Розмір до 15 см в діаметрі, зібрані в суцвіття, розташовані на високому безлистому квітконосі завдовжки близько 60 - 70 см. Колір ніжно - білий, приємний аромат. Листя світло-зелені, широкі, довжиною до 50 см. 

Вирощуючи квітку гіменокаліс враховуйте, що він багаторічник. Має велику цибулину грушоподібної форми. Вона покрита світло - коричневими лусочками. В першу чергу розмножують цибулинами (виростаючими дітками), рідко насінням. 

При вирощуванні у відкритому ґрунті гіменокаліс (панкратіум) висаджують не раніше поворотних заморозків, тобто в кінці травня місяця. В ямку під цибулину насипати шар піску. У відмінності від тюльпанів, нарцисів цибулину заглиблювати не сильно, а так, щоб шар грунту над нею був не більше 4 - 5 см. Для того щоб продовжити період цвітіння, проводите висаджування в розтягнуто у часі (у травні три рази). А щоб продовжити життя однієї квітки, після того як розпуститися, обірвати пильовики. 


При посадці гіменокаліса витримуйте відстань між рослинами 25 см, між рядами 40 см. Переважні місця без застою води (тому потрібний дренаж), грунт суглинки. На кислому хворіє. Підбирайте тепле, освітлене місце, але квітка переносить і півтінь. 

При посадці в горщики краще приготувати суміш в такому складі - листової та перегнійної землі по 2 частини, дернової та піску по одній. На дно покласти обов'язково дренаж. Об’єм повинен бути не маленьким, тому що коріння сильно розростаються. А ось верхівку цибулини вже не заглиблюють, як при посадці у відкритому ґрунті. Вона повинна бути на рівні грунту. Можна і трохи вище. 

Я просто виношу квіткові горщики з гіменокалісом на вулицю в кінці травня. Там вони і цвітуть. Але в спекотне сонячне літо відправляю в півтінь, під виноград. Тому що на сонці обпікається листя. 
При вирощуванні в кімнаті переважно підбирати східні, західні вікна з перемінним освітленням. Відноситься до помірно світлолюбних рослин. 

При вирощуванні на вулиці догляд за гіменокалісом не складний. Листя ростуть швидко, затінюючи землю, глушать ріст бур'янів. При вирощуванні і в ґрунті, і в горщику розпушування повинне бути не глибоким, тому що коренева система розташована близько до поверхні грунту та може бути пошкоджена. Підгодувати пару раз рідким комплексним добривом для цибулинних. Особливо це необхідно при пожовтінні кінчиків листя. 

З наближенням похолодання (а квітка не переносить навіть заморозків) горщики заносять у приміщення, а цибулини з квітника викопують. 
Період спокою у нього не повний, це означає, що листя не втрачає. Тому просто тримайте горщики взимку в прохолодному приміщенні. Якщо полив припинити, то листя пожовтіє і його можна обрізати. При появі нових паростків починають поливати. Зазвичай я не підсушую, а просто тримаю на прохолодних вікнах або полицях поряд з шибками і злегка поливаю. Зелень не пропадає. А навесні підгодовую і з теплом виношу на вулицю. Де він прекрасно цвіте. 

Викопування цибулин гіменокаліса. Вирощуючи у відкритому ґрунті перед можливими заморозками (у нас це до кінця вересня) викопуємо, очищаємо від грунту і обрізаємо листя. Коріння так само потрібно підрізати. Обов'язково просушити і зберігати в сухому, де немає морозу, приміщенні. В вогкості згнивають. Але щоб цибулини занадто не пересохли, пересипте їх тирсою, торфом. Якщо температура зберігання підвищитися, то може передчасно піти в ріст. А це не потрібно. Адже при холодній погоді буде несвоєчасним. 

А можна просто пересадити в горщики і ваш будинок прикрасить зелень взимку. 
Рослина полюбляє вологу, а в період росту вимагає просто кімнатної температури. 
При вирощуванні в горщиках у закритому ґрунті шляхом регулювання температури можна викликати цвітіння в різний період. 

Зрізані квіти панкратіума довго стоять у воді не втрачаючи своєї декоративності. Зів'ялі суцвіття обривайте. 

Від себе додам, що вирощування цього багаторічника не складне. Періодично викопую цибулину, відокремлюю малі цибулини - дітки, міняю в горщику землю. Використовую найпростіші добрива. Рекомендую для кімнат.

Категория: Кімнатні рослини | Просмотров: 140 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: