Головна » 2017 » Июль » 15 » Кімнатні квіти - гіпеаструм, догляд в домашніх умовах
11:48
Кімнатні квіти - гіпеаструм, догляд в домашніх умовах

Кімнатні квіти - гіпеаструм, догляд в домашніх умовах. До цієї рослини звертаємось з причини виниклого у відвідувачів сайту питання : Чому не цвіте гіпеаструм? І хоча ця рослина невибаглива, розповісти про неї треба.

Як і гіменокаліс, про вирощування якого в домашніх умовах вже писалося, кімнатна квітка гіпеаструм відноситься до сімейства амаралісових . Батьківщиною його є Південна і Центральна Америка, тобто місця з теплим кліматом. А ось в Південній Африці можна навіть зустріти в дикому вигляді. Такі місця зростання обумовлюють особливості вирощування гіпеаструму, догляду в домашніх умовах.

Розмножується рослина дітками, які виростають біля материнської цибулини. Звичайно, можливі варіанти насіннєвого розмноження та діленням цибулин. Але це клопітно, тому опустимо такі турботи.
Горщики потрібно наповнити поживною сумішшю з рівних частин парникової, дернової, листяної землі та невеликої кількості піску (приблизно 1 / 6 від загального об’єму). Можна замість піску додати ще одну частину компосту. З досвіду мого вирощування гіпеаструму в домашніх умовах скажу, що така суміш хороша, але якщо її немає, підготуйте рихлий поживний грунт за своїми можливостями. Можна і просто набрати землі з городу, саду, але пропарити, пролити розчином марганцю. У ґрунті може бути багато вірусних захворювань. А потім додайте покупної земляної суміші для пухкості.

Чому не цвіте гіпеаструм?
Причин може бути багато - в неправильній посадці, догляді, періоді спокою цієї рослини. Зупинимося на всіх пунктах докладніше.

Чому не цвіте гіпеаструм? Одна з причин це глибока посадка цибулини. Тут не діє правило багатьох цибулинних. (пам'ятаєте, тюльпани, нарциси висаджуємо на три висоти цибулини.) З цією квіткою все по - іншому. При догляді за гіпеаструмом одна із запорук рясного цвітіння - посадка цибулини таким чином, щоб її ½ частина виступала над землею.

У жовтні - листопаді великі цибулини висаджуються для вигонки (мається на увазі пересаджують підрослих діток) . Переносимо горщики в тепле місце на сонячні підвіконня. У період активного росту квітка дуже світлолюбна. Температури достатньо в межах +20 ˚ С. Якщо їх будите пересаджувати, то зверніть увагу на збереження коренів. При великому пошкодженні кореневої системи рослина довго не приживається, погано цвіте або взагалі відстає до року в зростанні. Тому я частіше просто перевалюю вирослу цибулину гіпеаструму в новий більшого розміру горщик. При цьому обережно відокремлюю діток. Але це якщо пересаджувати. А що робити з вже зростаючим рослинами.

Догляд за гіпеаструмом.
Почнемо з весни. Цілком нормально росте все літо на вулиці. Тому навесні, як тільки відступлять можливі заморозки, виносимо горщики на вулицю. Ось тут про світлолюбність забуваємо. Спекотне літнє сонце буде тільки ворогом. Горщики від пересихання можна врятувати закопуванням в землю (краї вище рівня землі). Тільки дно канавок засипте гравієм, інакше черв'яки заповзуть через дренажні отвори. Я горщики не закопую, а просто відправляю в тінь під виноград. Якщо ви залишили гіпеаструм в домашніх умовах на літо, то не давайте прямим сонячним променям потрапляти на листя. Можуть виникнути опіки.
 
Полив повинен бути систематичним, адже йде період активного росту. Проводьте підгодівлі квітковими сумішами, а на вулиці розведеною витяжкою з пташиного посліду, настоєм бур'янів ( рідким компостом), іншими добривами. І так все літо.

Відсутність періоду спокою одна з причин - чому гіпеаструм не цвіте.
Догляд за гіпеаструмом на початку осені полягає в тому, що рослину потрібно перевести в період спокою. Для цього горщики заносимо ( переносимо) в затемнене прохолодне місце. Кількість поливів зменшуємо. Тобто не давайте просто землі засохнути в тверду грудку. Адже у цієї квітки в період спокою ріст коренів не зупиняється. Є сорти що скидають листя, але це все одно не повний спокій. Якщо у вашого сорту листя не опадає ( у моїх так) , то їх ставте в світле місце, але поливайте дуже помірно. Я зазвичай відправляю горщики на найхолодніші вікна в опалювальному приміщенні. Не доводьте землю до пересихання, може опадати листя. За період спокою ( вересень - кінець листопада) поливів буде три.

Приходить час вигонки до новорічних свят. От за що я люблю гіпеаструм особливо, за його цвітіння до Різдва. Наприкінці листопада переносимо горщики в тепле світле місце. Але не починаємо полив.

Ще причина - чому гіпеаструм не цвіте? Це полив в період активного наростання квіткової стрілки. Незвично, ну що ж  така особливість догляду за гіпеаструмом. Не поливаємо цибулину, чекаємо, поки стрілка досягне висоти не менше 5 см. А вже тільки потім поливаємо водою кімнатної температури. Поливи повинні бути помірними, корені можуть загнивати. З ростом квітконосу полив збільшують. Розраховуйте за часом терміни вигонки - від появи квіткової стрілки до розпускання квітки проходить приблизно місяць.

Звичайно в цей період потрібні підгодівлі . Спочатку дайте світло- рожевий розчин марганцівки (коли квітконос досягне 12 см). Через тиждень підгодуйте фосфорним добривом.

Зазвичай після цвітіння, а точніше через 30 - 40 днів ( не відразу) цибулини пересаджують в горщики з новою сумішшю. Якщо використовувати старий горщик ( тобто ви хочете відокремити діток і повернути рослину назад), то пропарте тару. Не беріть дуже великі горщики, зайва земля не потрібна. Зручна посадкова тара вузької витягнутої у висоту форми. Цибулина відчуває себе комфортно і для коренів є місце .
Доросла цибулина велика за розміром, активно зростає. Також навколо неї утворюються дітки. Я щороку не проводила розсаджування . Але були випадки, що розрослі рослини деформували і розривали верх горщика. Тому проводьте щорічно пересаджування . А вже якщо не виходить цього робити, то для посадки гиппеаструма підбирайте просторі горщики . Дуже добре щоб їх верх був загнутий або просто посилений обідком. При правильному догляді вже на третій рік ви можете побачити цвітіння.

Дітки гиппеаструма, що використовуються для розмноження, висаджуються в ящики або горщики і поміщаються в тепле місце. На світлому вікні з помірним поливом вони добре приживаються, розвиваються. Дітки висаджуються на глибину 4 см. Перші два роки вони просто підростають і набирають масу. Влітку потрібно забезпечити регулярний полив, оберігати від висихання. Засохла земля в горщику може привести до раннього періоду спокою, рослина буде намагатися зберегти собі життя. А ось взимку кількість поливу зменшується.

Посадіть гіпеаструм і порадуйте себе цвітінням до Новорічних свят та Різдва. 

Категория: Кімнатні рослини | Просмотров: 195 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: