Головна » 2017 » Август » 1 » Сад в липні - догляд за ягідником
06:40
Сад в липні - догляд за ягідником

Гарний сад в липні. Догляд за ягідником це не тільки збір врожаю. Липень - маківка літа. Відходять одні ягоди, наливаються інші. Ягідник в липні потребує нашої уваги, бо це час розгулу грибкових захворювань і активної життєдіяльності шкідників.

Не можна не помітити грона павутинок на кущах агрусу, смородини. Це попрацювали гусениці вогнівки агрусової. Ці грудки павутини зрізають і знищують.

Якщо листя вкриті легкою павутиною, значить там оселився павутинний кліщ. Молоде листя втрачає забарвлення, стає білими. При сильному ураженні листя буріє, засихає. Проведіть обробку акарицидними препаратами.

Огляньте кущі смородини. Якщо ви помітите ягоди, які змінили забарвлення, розрослися, значить в них живуть лічинки черносмородинового плодового пилищика. Вони харчуються насінням, потім виходять і окуклюються в грунті. Такі ягоди потрібно зібрати і знищити.

Якщо ви побачили всихаючий пагіш, то вирізуйте його під корінь. Адже в ньому вже оселився шкідник. Наприклад, смородинова пагінева галлиця дає ще одне покоління у другій половині літа. Так що всихаючі молоді та старі пагони ще цілком можуть з'являтися.

Що ж нас може підстерігати в малині. На пагонах утворилися здуття - значить там вже живуть стеблові галлиці. Не чекаємо надлому, видаляємо. Можна нижче місця галл. Пагони в'януть і ламаються, листя засихає - це робота малинової скляниці. Якщо щось в'яне, відразу обрізаємо, дивимося на зріз, якщо ви бачите, що хід йде нижче, вирізуйте до не враженого місця. Хоча часто доводитися видаляти пагони під корінь.

На малині, а останнім часом через спекотное літо на агрусі та на смородині, лютує попелиця. Попелиця, комаха, що живе практично на всіх рослинах і дає кілька поколінь за сезон. Тому в липні на ягідниках її поява цілком можлива. При малому заселенні можна опудрити рослини золою, при більшому ураженні обприскати настоєм попелу або хімічними препаратами.

Якщо враження невелике, то можна використовувати для боротьби зі шкідниками рослинні засоби - настої та відвари трав. Про них ви можете прочитати за посиланням більш докладно і дізнатися їхні рецепти приготування. Для кращого прилипання до них додають розчин мила і обприскують, дотримуючись заходів обережності таких самих, як при роботі з хімічними препаратами. Це можуть бути настої часнику і цибулі, гострого перцю, тютюну, ромашки.

Сад в липні - догляд за ягідником це і боротьба з хворобами. Середина літа - час розгулу борошнистої роси. Бажано використовувати для обробки системні препарати. Вони проникають всередину рослини і захищають  зсередини. Можна також скористатися обробкою кальцинованою содою на 10литров води 50 грам. Часто садівники - любителі використовують сінну витяжку. Для її приготування беруть 3 частини води, 1 частину сухого листя, сінної трухи або прілої соломи. Все перемішати та настоювати 3 - 4 дні в темному місці. Щоб отримати робочий розчин, відціджену рідину потрібно розбавити водою 1 до 3 (розчин до води). Отриманим розчином обприскувати рослини. Потрібно проводити таку обробку ввечері, тому що сонячні промені погано впливають на  бактерії,що розвивалися в настої, а саме вони нам і потрібні. Після такого обприскування в їжу можна вживати ягоди через добу. Обробок проводять 2 -3 за сезон.

Крім обприскувань в саду в липні зрізайте і спалюйте уражені пагони. Догляд за ягідником вимагатиме менше турбот, якщо підібрати стійкі до захворювань сорти. У наш час багато сортів стійких до борошнистої роси. Переходьте на них, не пошкодуєте.

Якщо на смородині, агрусі старі пагони вже відплодоносили і для них готове заміщення, то не чекайте осені. Вирізуйте все непотрібне, дайте простір для молодих пагонів.

У липні в саду малина особливо піддається різним захворюванням. Слідкуйте за густотою посадок, підв'язуйте високі пагони. Іржа, антракоз, бактеріальний рак, пурпурна плямистість - в першу чергу нападають на загущені недоглянуті ягідники. Як боротися з хворобами малини ми вже розповідали докладно. Коли у вас все на видноті, то і обприскувати краще, і контролювати.

Добрива - не зловживайте азотом. Саме він може бути причиною ослаблення рослин. Вносьте добрива в повному комплексі, не забувайте про обробки мікроелементами. Зараз багато розчинів мікроелементів для позакореневого підживлення. Вони зручні в застосуванні та мають хороший ефект, підвищують імунітет рослин, служать профілактикою від хвороб. Запам'ятайте - сильна рослина завжди менше хворіє, менше уражається шкідниками. Допоможіть своїм ягідникам, адже ще до зими так багато часу.

Категория: Календарі сезонних робіт | Просмотров: 143 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: