Головна » 2017 » Июнь » 9 » Як змусити яблуню плодоносити щороку
18:51
Як змусити яблуню плодоносити щороку

Часто садівників і дачників хвилює питання - Як змусити яблуню плодоносити щороку? Начебто і дерево велике, а плоди бувають у кращому випадку через рік. Так, значить, були помилки у формуванні, може причиною бути і недостатній догляд. 
Андрій Туманов дасть декілька слушних порад, як надати дереву швидку допомогу, щоб закласти плодові бруньки і щоб ми, нарешті вже, дочекалися плодоносіння. 

Часто ми спостерігаємо, на дереві маса зростаючих практично вертикально пагонів. Їх нижня частина оголюється, плодових гілочок там абсолютно немає. Виправимо таке положення простим прийомом, відгинанням. Використовуємо канат та мотузки для тонких гілочок, а також кілочки. Переводом в горизонтальне положення, ми стимулюємо закладання плодових бруньок. Взагалі відгинання часто використовують замість обрізання і взагалі в процесі формування крони плодових дерев. 

Як змусити яблуню плодоносити щороку шляхом надламування гілок. Цей прийом може здатися варварським. Але при певній вправності вже в наступному році будуть плоди. А знадобитися вам ізоляційна стрічка. Надломлюємо гілку яблуні, як показано на відео Тумановим, а потім швидко накручуємо з нахлестом ізоляційну стрічку. Відбудеться зрощення, але й стимулюється плодоношення. 

Дивитися безкоштовно відео онлайн поради садівникам - що робити, якщо яблуня не плодоносить? 

(Переклад телепередачі «Грядка» Туманова) 
Наші герої скаржилися, що яблуні у них здорові, але безглузді, плодоносять через рік, а то й через два. Дійсно у яблуні такий характер. При поганому догляді та неправильному формуванні у них починається періодичність в плодоносінні. Як це виправити. Ну ясно як - хорошим доглядом. Але можна допомогти яблуні зараз найпростішою хірургічною операцією. Ми можемо простимулювати закладання плодових бруньок вже в цьому році. Шляхом відгинання вертикально зростаючих гілок в горизонтальне положення ми спровокуємо закладання в них плодових бруньок. Дрібні гілочки можна підв'язати ось таким чином м'яким дротом, підв'язуємо, відгинаємо, підв'язуємо. А ось великі гілки найкраще виправити за допомогою мотузки. Прив'язуємо до гілки вільною петлею, потім відтягнути до потрібного рівня і прив'язати мотузку до кілочка, який заздалегідь вбили під яблуню. 

А ще я вам покажу варварський на перший погляд, але дуже ефективний агротехнічний прийом, називається він надламування. Ми просто надломлюємо гілочку, після чого відразу ж зав'язуємо ізоляційною стрічкою, роблячи це внахлест. Боятися не треба, гілка зростеться дуже швидко, але при цьому вона ще і закладе плодові бруньки. І на наступний рік буде плодоносити. І пам'ятайте, все про що я розповів - це швидка допомога, для того щоб змусити яблуню давати врожай. 

Шляхом відгинаня проводимо формування крони плодових дерев і прискорюємо надходження врожаю, позбавляємося від періодичності.

Категория: Сад | Просмотров: 149 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: