Головна » 2017 » Июль » 7 » Календар робіт садівника, городника, дачника на липень
14:54
Календар робіт садівника, городника, дачника на липень

Поради, зібрані в календар робіт садівника, городника, дачника на липень розповідають про все те, на що необхідно звернути увагу в саду, на городі, на винограднику, в квітнику та ягіднику. Вони допоможуть правильно розпланувати свій час, не втратити урожай, провести повторні посіви. Тоді вся проведена з весни робота на вашій дачі й садибі виявиться марною.


Календар садівника – городника, дачника, роботи в саду, липень.

Провести нормування плодів, видаливши надлишок, особливо на яблунях. Для запобігання обламування гілок під вагою плодів потрібно виставити підпори.

Займатися формуванням крони. Вирізати пагони, що ростуть всередину, видаляти ті, що жирують («вовчки» - товсті довгі пагони, які не приймуть участь у формуванні), проріджувати.

Систематично оглядати фруктові дерева на наявність хвороб і шкідників. Проводити профілактичні та винищуючи обприскування проти них.

Проводити збір врожаю фрукт. Знищувати падалицю. Оглядати ловчі пояси. Це допоможе зменшити кількість такого шкідника, як плодожерка. Адже він виходить з падалиці, та повертається на дерево або заляльковується на зиму.

Для закладки врожаю наступного року підгодувати плодові дерева після збору плодів послідом у співвідношенні 1:10 або комплексним добривом з розрахунку 60 г на відро води. На доросле дерево потрібно до 8 відер.

На початку липня на абрикосах зрізується 1/3 приросту поточного року, що сприяє наростанню плодових бруньок.

При появі хлорозу (та й взагалі просто корисно) провести позакореневе підживлення мікро- і макро- елементами. Зараз продають спеціальні суміші. Або використовувати 20 г калійного добрива, 50 г сірчанокислого амонію, добовий настій з 50 г суперфосфату, по 2 г марганцю, сірчанокислого амонію, молібдену, цинку. Цю суміш брати на 10 л води.

Камедь, що виступає на кісточкових деревах, видалити зі стовбурів ножем до живої тканини. Місце обробити мідним купоросом (100 г на 10 л), замазати коров'яком, садовим варом або натерти щавлем.

Дуже корисно буде також провести позакореневе підживлення такою сумішшю - 2 столові ложки суперфосфату, 2 столові ложки сечовини, 1 столова ложка сірчанокислого калію на 10 літрів води. Можна використовувати повне мінеральне добриво.

Грунт бажано мульчувати. Можна висівати сидерати під деревами старше 6 років за пристовбурним колом ( його діаметр 1,2 метра). Використовувати як сидерати горох, гірчицю, люпин, фацелію. Навесні їх залишки прикопати. Це замінить внесення гною.Календар робіт садівників – городників, дачників в городі, липень.

Не забудьте про повторні літні посіви кропу, редиски, дайкону, редьки, салату, шпинату, цибулі на зелень, бобових, огірків, кукурудзи, спаржевої квасолі, буряків, моркви. Можна посадити картоплю. Як що забули посадити з весни, то є ще можливість. Головне дивіться на терміни дозрівання. Підбирайте сорти і будете з урожаєм. До речі добре зберігати взимку моркву і буряк саме пізнього посіву. Можна посіяти і капусту швидких термінів дозрівання (ранні сорти). Буде до середини осені капустка. Вона зазвичай дуже добре росте під час осінніх дощів. Моя цвітна капуста минулої осені була майже до нового року у відкритому грунті. Морозов не було, так що головки наросли просто величезні. Навіть маринували, не могли всі відразу з'їсти.

Проводити загальні заходи по догляду - полоти бур'яни, поливати, розпушувати грунт, вносити добрива, мульчувати.

Середина літа - відбувається активізація хвороб та шкідників на овочах. Потрібні постійні огляди рослин, профілактичні заходи. Видалення хворих рослин.

Зверніть увагу, що на початку липня дуже активізується такий шкідник багатьох овочевих культур як блішка. Вона приносить дуже значну шкоду, а при великій кількості особин може залишити вас без врожаю за одну добу. Шкодить вона в першу чергу повторним посівам проведеним влітку. Адже її так і манять молоденькі рослини. Як що у вас на ділянці блішка з’явилася, то не баріться. Також читайте як захистити від неї повторні літні посіви.

Помідори необхідно формувати, пасинкувати. Видаляти непотрібні пасинки, листя, що створюють зайву тіні, що лежать на землі. Проводити підв'язування до опор. На початку цвітіння обприскати 1% бордоською рідиною або системними препаратами для боротьби з хворобами овочів. Можна проводити профілактичні обприскування часником, золою, в першу чергу проти фітофторозу. Особливо це важливо при зміні погодних умов, появі ранкової роси, нічних зниженнях температури. Дивіться захворювання томатів.

Якщо ви не встежили і на кущах є довгі пасинки, то для розвантаження рослини можна нижні пасинки нахилити і прикопати - томату буде легше годувати цю всю зелену масу, тому що будуть додаткові корені. Або пасинки видалити і поставити у воду або розчин зі стимулятором. Вони пустять коріння та будуть придатні для посадки, наприклад, на звільнені місця після збирання ранніх овочів. Причому такі томати швидко починають цвісти, встигають дати урожай. Я навіть саджу після картоплі (якщо вона не хворіла), правда так робити не бажано. Але я займаю помідорами не менше сотки. Проливаю землю марганцівкою, посипаю попелом, добривами. Обприскую кілька разів сумішшю «Полісся».

Провести зав'язування листя над головками цвітної капусти.
Для боротьби зі шкідниками на капусті можна застосовувати опудрювання золою. Зараз активізуються блішки, метелики.

По мірі зростання капусти глибину розпушування зменшити до 4 см.
Проводити проріджування коренеплодів - моркви, петрушки, буряка, редьки. Збільшити глибину прополки.

Огірки формувати і підв'язувати. Поливайте тільки теплою водою. Краще полити раз в 5 -7 днів розчином з зеленим добривом - зброженою травою та добре пролити, глибоко зволоживши грунт, ніж поливати по кухлику кожен день. Огірок погано реагує на грунтову кірку, замульчуйте посадку.

Патисони і кабачки можуть загущуватися. Тому частину листя можна видалити. Якщо дощитиме, то опилювати квіти самотужки.

Проводиться збирання цибулі та часнику.

Календар робіт садівника – городника, дачника на ягіднику, місяць липень.

Використовують вуса на суниці, полуниці для заповнення рядів. Вирощують посадковий матеріал для розмноження. До кінця місяця починається посадка нових плантацій. При сильному ураженні кліщем на старих посадках скосити листя. Проводити поливи, підгодівлі. Можна внести золи 0,5 літра на 1м.кв. землі. Боротися з бур'янами.
Зараз суниці та полуниці можуть страждати від таких хвороб – бура, біла, коричнева плямистість листя, борошниста роса та інших.

Збирати ягоди агрусу, малини, смородини.

Провести обрізку у малини пагонів, що віддали врожай. Можна вирізати старі пагони у агрусу та смородини, даючи цим самим простір для росту молодих гілок.

Своєчасно поливати і підгортати пригнуті пагони для розмноження агрусу та смородини.

Планувати й готувати місця для посадки малини, агрусу, смородини.

Календар робіт садівників – городників, дачників на винограднику, місяць липень.

Поливати, підживлювати, підв'язувати, пасинкувати.

Проводити боротьбу з бур'янами.

Провести обприскування проти мілдью і оїдіума (дивіться терміни до збору врожаю за інструкцією на кожному препараті) Боротися зі шкідниками.

Можна провести для розмноження укладання відводків зеленої лози.

У однорічного приросту видаляється верхівка з 4-5 листками (чеканка).

Пізні сорти необхідно підживити по листю ввечері розчином 20 г суперфосфату і 7г сірчанокислого калію на 10 л води.
Так само продаються готові добрива в рідкому вигляді спеціально для винограду. Кущі несуть велике навантаження і вимагають також кореневих підгодівель. Для цього береться склянка золи на 10 л води. Робиться витяжка. Або на 10 л води брати 30 г суперфосфату і 7 г сірчанокислого калію. Не застосовувати добрива з хлором.

Якщо листя затінюють виноградні грона, то можна видалити їх невелику кількість.

Видаляють відростаючі пагони другого порядку.

Якщо ви плануєте посадку винограду, то проведіть підготовку місця. Бажано перевернути землю на глибину 60 см, внести добрива.

Календар робіт садівника – городника, дачника в квітнику, місяць липень.


Проводиться висів насіння дворічників і багаторічників.

Слідкувати за вологістю грунту під клематисами. Притіняти землю, мульчувати. Провести підгодівлю 40 г повного мінерального добрива на 10 л води або забродженим послідом, гноєм. Можна використовувати тижневу витяжку з трави.

На трояндах, хризантемах, бузку з'являється багато попелиці. Застосувати трав'яні настої, хімічні препарати, все в залежність від вашої частоти відвідування городу, дачі і ступеня ураження. Засоби боротьби з попелицями.

Для боротьби з хворобами обприскати хлорокисом міді (0,5%) або бордоською сумішшю (1%).

Необхідно підв'язувати високорослі рослини - жоржини, гладіолуси, дельфініуми та інші.

Коли відцвітуть півонії, то їх потрібно підгодувати повним добривом або розкласти навколо кущів компост, перегній. Добре полити.

Зростаючі однорічники та багаторічні квіти підгодовувати раз в 10 днів повним мінеральним добривом, розчином коров'яку, розчином трав.

Поливати краще на вечір. Потім грунт рихлити, мульчувати. Видаляти бур'яни.

Якщо ви не будете збирати насіння, то відцвілі частини вирізають. Деякі квіти тоді можуть дати повторне цвітіння. Та й взагалі це сприяє великій кількості цвітіння у тих рослин, що утворюють бутони до зими.

Корейські хризантеми прищипують. Це сприяє розгалуженню, утворенню більш товстих гілок. Буде рясніше цвітіння. Взагалі прищіпку проводять 2 рази. Перший, прищипують залишаючи 20 см, другий раз, коли відросте від місця першого прищипування пагони трохи більше 20 см. Знову залишають 20 см. Але якщо ви не проводили раніше прищипування, то зробіть це зараз з верхівками. А у великоквіткових хризантем вищипують пазушні бруньки з бутонами, щоб збільшити розмір квітки. Суцвіття тоді будуть повноцінними.

У щеплених троянд необхідно систематично видаляти поросль. Інакше наросте шипшина і заглушить троянду.

До кінця місяця починають поділ кущів ірису.

Категория: Календарі сезонних робіт | Просмотров: 250 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: