Головна » 2017 » Июнь » 7 » Календар садівників - городників, дачників роботи червня місяця
11:36
Календар садівників - городників, дачників роботи червня місяця

Календар садівників - городників, дачників робіт червня починає літню пору. Все зійшло, прижилося, цвіте і почало приносити перші плоди. Стигне суниця, яка так і проситься в банки, щоб її заготовили на зиму. Але роботи зовсім не стало менше. Наступають шкідники та хвороби. Сонце швидко висушує землю, рослини вимагають вологи. А ще необхідні підгодівлі - адже вони допомагають рослинам показати свої можливості в повній мірі. Саме календар допоможе дачникам, городникам, садівникам нічого не забути і розпланувати свої роботи на червень.


Календар садівників - городників, дачників - роботи в саду в червні місяці.
Роботи в саду в червні складаються з догляду по необхідності. Займаються подальшим формування крон дерев. Вирізують непотрібні, жируючі пагони. Так само проводять прищипування, відгинання. Ці процедури прискорять надходження фрукт до вашого столу.

Спостерігають за станом рослин, за необхідності вживають заходи по боротьбі з хворобами та шкідниками. Якщо встановилася похмура і волога погода, то зростає можливість ураження груш і яблунь паршею. Для боротьби з нею проводити обприскування кожні півмісяця. Гілочки з першими ознаками борошнистої роси краще вирізати і спалити. Препарати від парші допоможуть і в боротьбі в цією хворобою дерев.

Стовбури дерев обв'язують ловчими поясами. Постійно проводьте їх огляд і знищуйте потрапивших туди шкідників.
Крім ловчих поясів розвішуються на дерева різні зброжені приманки в баночках. У них потрапляє багато шкідників. Постійно прибирайте падалицю. Інакше шкідники піднімуться назад на дерева. І не залишайте це до ранку. Адже шкідники активні саме вночі.

Проводять підживлення і поливи. За календарем робіт садівника в червні йде інтенсивний ріст дерев. Тому щедрий полив охоронить від передчасного опадання плодів. Після опадання зайвої зав'язі проведіть підгодівлю нітроамофоскою з розрахунку на 1 кв. метр 30 грам. А ось підгодівлю селітрою аміачною можна проводити тільки до середини червня і то 15 грам на кв.м. Хороший ефект дає підгодівля розчином гною в співвідношенні 1:10 або послідом птахів 1:15. Так само ефективні підживлення сумішшю з 20 грам калійного добрива, 20 грам азотного, 40 грам суперфосфату на 10 літрів води. Відро йде на 1 кв.метр пристовбурного кола. Але не зловживайте кількістю підгодівль.

Якщо відмирає тканину між прожилками листю необхідно позакоренево провести підживлення сульфатом магнію концентрації 2%. Тому що деревам не вистачає магнію.

Пожовтіння листя може говорити про брак заліза. Допоможе обприскування хелатом заліза 0,5%.

Збирають урожай.

Зараз добре видно місця на корі, які пошкоджені сонячними опіками. Там необхідно очистити відмерлу кору.

Якщо ви помітили усихання, засохлі кінці гілочок, то обріжте їх до живої деревини. Якщо є підмерзлі гілки (листи підсохлі, дрібні, світло - зелені), то їх так само вирізуйте. Зрізи замазують садовим варом.

Ставити підпори під плодоносні дерева, щоб не ламалися гілки. При великому навантаженні проводять нормування зав'язі. Вручну видаляють в першу чергу дрібну, уражену зав'язь. Між плодами бажано залишати 10 см простору. А якщо сорт з великими плодами, то і більше. Але плодоніжки не відривають, а тільки сам плід.

У щеплених пагонів прикріпіть захисні палички, щоб не зламав вітер чи сильний дощ.

Проводять щеплення дерев зеленими живцями.

Слідкуйте за освітою порослі нижче місця щеплення. Видаляйте її своєчасно.

Кореневласні сливи, вишні дають часто багато порослі. Слідкуйте за її видаленням. Так само формуйте те, що залишаєте на плодоношення.

Календар садівників - городників, дачників - роботи на городі в червні місяці.

На місця, звільнені від ранніх культур, висаджують розсаду. Якщо це місце буде пустувати до зими, то засійте його сидератами. (бобовими, зерновими) Це прекрасне зелене добриво.

Закінчити висадку помідор і пізньої капусти (розсади).

На огірках обірвати перші квіти, щоб рослина не ослабла і набрала сили для зростання. Якщо сорт не гібридний, то проводять прищипування над 5-6 листом для поліпшення плодоношення. Бажано поливати теплою водою і не допускати попадання крапель на листя. Проводити підв'язування. При необхідності (постійна роса, поява шкідників і ознак хвороби, холодні ночі) проводять лікувальні або профілактичні обприскування. Формування проводять і в інших гарбузових, у дині і кавуна. Адже саме на пасинках швидше з'являються жіночі квітки.

Петрушку, моркву, цибулю (посів насіння-чорнушки), буряка проріджують.

Обприскують картоплю від колорадського жука. Підгортають, поливають, підживлюють. Перше просапування поєднують з підгортанням. При висоті картопляних кущів близько 15 см ще раз підгорнути. А ось при висоті куща 30 см вже не порушувати землю навколо, адже це призведе до пошкодження кореневої системи. Так що з підгортанням не запізнюйтесь.

Капусту, помідори, перець, висаджені навесні, поливають, удобрюють. На помідорах прищипують пасинки (за потребою), формують кущ. На кількох кущах для якнайшвидшого дозрівання можна прищипнути верхівку.

Від хрестоцвітних блішок проводять опудрювання попелом. Можна провести профілактичне обприскування помідорів від фітофтори системними препаратами (обов'язково це роблять при наявності ранкової роси, прохолоди). Потім використовувати часникові настої.

У часника виламувати стрілки. Якщо цибуля потрапила під холод і стала викидати стрілки, то їх виламують і намагаються ті рослини вживати в першу чергу. До кінця місяця цибулю і часник перестають поливати.
Якщо на посівах моркви і буряка з'являються у деяких рослин квіткові стрілки, то ці рослини видаляють. Їх насіння не придатні для вирощування.

До кінця червня проводять повторні посіви моркви, дайкона, редьки (у північних районах) для зимового зберігання. Так само висіваються скоростиглі овочі, салат, шпинат, рукола. Проводять повторні посіви кропу. Адже часто до масової заготівлі на зиму огірків та інших овочів, кропу, який сходить найчастіше навесні самосівом, вже немає.
Ще можна посіяти огірки і кабачки, боби і квасолю.
Саме на червень припадає в календарі робота з посіву цибулі - батуна. Ця рослина добре переносить зиму. До холодів батун укорінюється, дає ранньою весною вітамінну зелень.
Естрагон розмножується частинами пагонів довжиною 15 см. Їх висаджують у грунт з суміші піску і перегною в рівних кількостях (в парнику, під плівкою, під іншим укриттям). Глибина посадки 4 см.

Дуже важливим прийомом агротехніки є розпушування грунту. При наявності грунтової кірки рослини задихаються, в'януть. Глибина розпушування під коренеплодами спочатку не глибше 5 см, пізніше можна довести до 15 см. А ось під огірками та помідорами по мірі зростання глибина розпушування стає менше. Адже зі зростанням їх коріння розповзаються в різні боки під поверхнею грунту. А завдяки використанню мульчі розпушування під огірками і взагалі можна припинити, особливо в період плодоношення.
Полегшити свою роботу можна застосувавши мульчу. Покрити землю скошеною прівяленою травою, компостом, чорною плівкою. Якщо дозволяє територія ділянки, то можна відвести площу під люцерну. Цю багаторічну рослину можна періодично скошувати і використовувати масу для мульчі. Та й наші дачі часто оточує маса бур'янів. Головне не використовувати траву з насінням або хворобами, шкідниками. Таким способом можна зменшити число поливів і оберегти грунт від перегрівання.

 

Календар садівників - городників, дачників - роботи в ягіднику на червень місяць.

Ягоди червня - це перші ласощі після зими і весни. Збирають урожай.

На малині проводять проріджування і формування смуг або кущів шляхом видалення зайвої порослі. Звичайно якщо ви її не плануєте використовувати для розмноження. .

Смородину та агрус розмножують укоріненням зелених живців. Прикопані з весни відводки підгортають вологим грунтом.

Проводять обприскування проти хвороб і шкідників. Борошниста роса при несприятливій погоді дуже швидко знищує молодий приріст пагонів, а іноді й пагони повністю. Уражені ягоди втрачають свій вигляд.

Проводять поливи, розпушування, підживлення.

На плодоносній суниці розстеляють солому, мульчу між кущами. Можна використовувати для цих цілей плівку або папір. Якщо ви не будете вкорінювати вуса, то обрізайте їх, щоб рослини не втрачали сили. Поливайте посадки з ранку, щоб до вечора підсохло. Зайва волога сприяє розвитку сірої гнилі. Приземна вологість сприяє поширенню грибкових захворювань.

У ранковий час на малиннику проводять струшування шкідників жуків на підстилку, в таз.

Час масової заготівлі на зиму ягід уже стартував в південних регіонах. У повітрі літає аромат варення, джемів, компотів.


Календар садівників - городників, дачників - роботи в квітнику на червень місяць.
Клематис поливають і підживлюють. Він зараз активно зростає. Слабкі пагони видаляти, що залишилися підв'язувати, направляти. Підгодувати настоєм коров'яку 1:10 в суміші з пів - склянкою попелу.

Квітник краще поливати вранці, причому не часто, а рідко і рясно. Раз на 10 -15 днів проводити підживлення. Після поливу землю розпушувати.

У весняних квітів (тюльпанів, нарцисів, гіацинтів) викопують цибулини після пожовтіння листя. Нарциси викопують раз в 3 - 5 років. Всі цибулини просушують в тіні і зберігають там, де немає доступу мишам. Вже дуже вони люблять їх, особливо тюльпани.
Нарциси можна не викопувати щороку.
Кущові цибулинні - проліски, мускарі, галантус, хионодокси ділять кожні 4 - 5 років. Їх необхідно викопати гніздом, витримати, як і інші цибулинні до осені, а потім висадити. Можна висаджувати відразу.

Після їх викопування можна посіяти швидкозростаючі квіти - нагітки, резеду, запашний горошок або висадити розсаду.

Хризантеми вимагають прищипування верхівок пагонів. Тоді кущ буде рости рівномірно. У великоквіткових видаляють пасинки.

Стежать за станом живоплоту. Він вимагає стрижки, поливу, підгодівлі в період активного росту.

У бузку та троянд вирізують поросль нижче місця щеплення. Скошують траву на газонах.

В квітники висадити розсаду квітів, що не переносять заморозків. Якщо дуже жарко, то висаджену розсаду притінити на кілька днів.

Багато кімнатних рослин прекрасно почувають себе на повітрі (папороті, сенполії не виносити). Тільки не треба їх ставити на сонці відразу, дайте їм звикнути поступово. У спеку горщики нагріваються, і корені можуть перегрітися. Тому горщики кімнатних рослин або прикопують, або прикривають мохом, торфом. Якщо йдуть проливні дощі, то простежте, щоб вода не вимивала землю з горщиків. Розмножують кімнатні квіти листовими і стебловими живцями. Так само може виникнути проблема з хворобами та шкідниками.

Провести посів двурічних квітів - гвоздики турецької, дзвіночків, незабудок, братків (віоли), маргариток, мальви, лунарії, енотери, наперстянки, дзвіночків.

За календарем квітникаря саме в червні приступаємо до розмноження багаторічних трав'янистих. Флокси відмінно розмножуються живцями. Бічні розетки укорінюють у люпину і багаторічного маку. Беруть з 4-х літніх рослин. Посадковий матеріал після висаджування притіняють, постійно обприскують. Можна накрити плівкою, як парничок, з великою кількістю невеликих прорізів по 1 см довжиною. Для вологого режиму під плівкою часто проводите обприскування через будь-який отвір в плівці, а так же поставте ємності з водою між живцями.

Цвітуть троянди. Але в цей же час на них нападають шкідники та хвороби. При необхідності провести обприскування проти плямистостей та борошнистої роси фунгіцидами. Якщо пошкодження невеликі, то спробуйте для початку відвари кропиви або польового хвоща. Мильний розчин додати до відварів від попелиці та цикадок.

Календар садівників - городників, дачників - роботи на винограднику в червні місяці.

Додатково запилювати під час цвітіння.

Своєчасні підгодівлі і поливи. Після цвітіння підгодувати добривами в рідкому вигляді, внесення поєднати з поливом. Добре дати позакореневе підживлення - борної кислоти 5 грам, марганцевокислого калію 1 грам, аміачної селітри 50 грам, солі калійної 30 грам і 250 грам суперфосфату (суперфосфат розчиняти добу до застосування). Все це на 10 літрів води. Обробку проводити ближче до заходу сонця. Можна поєднати з обприскуванням проти хвороб і шкідників.

Провести обприскування проти мільдью. За необхідності боротися зі шкідниками - листовійкою, виноградним зуднем, павутинним кліщем. Проти оїдіума використовують препарати сірки, розчин кальцинованої соди, інші препарати.

Обламувати зайві зелені пагони. Якщо кущі щеплені, то видаляйте кореневу поросль.

Проводити підв'язування.

Перед або на початку цвітіння прищипнути верхівки пагонів над 6-м листом після другої кисті. В пазухах листків відростають пасинки. Їх так само прищипують частіше над 1-2 листом.

І інші роботи календаря садівника - городника, дачника на місяць червень.

Формують компостну купу (яму), поливають і ущільнюють її. На початку місяця збирають плівку, протирають мокрою ганчіркою, накручують на палицю або трубу і прибирають на зберігання в прохолодне темне місце. Провітрюють підвали, чистять їх.

Так само заготовляють лікарські рослини. Для лікування хвороб можна використовувати і те, що росте на городі - листя малини, смородини, суниці, кукурудзяні рильця, стручки квасолі і багато іншого.

Рослинам на ділянці може не вистачати мікроелементів. Тому додайте в свій календар робіт на червень в саду, городі, квітнику обприскування 0,4% сірчанокислим марганцем, 0,5% розчином бури, 0,06% розчином сульфату міді, таким же сульфатом цинку. Зараз у продажу легко знайти такі розчини. Обробки проводити раз в 14 днів. Можна навіть довести за кількістю до 6 разів за сезон.

Є такі регіони, де і на початку червня можливі заморозки. Слідкуйте за прогнозами погоди. Використовуйте задимлення, тимчасові укриття або підгортання для захисту своїх посадок від пошкодження.

Розмноження в червні. Багато чагарники і дерева (декоративні, ягідники, виноград, плодові) можна розмножувати напівздеревянілими живцями. Нарізати палички довжиною до 10 см з 1-2 міжвузлями. Нижні листочки видалити, залишити 2 верхніх. Висадити в пісок або суміш 1:1 торфу і піску, накрити. Для укорінення потрібна підвищена вологість, яка досягається шляхом частих обприскувань або поливом кілька разів на день. Бажано живці розмістити в півтіні або злегка притінити. Робота ця копітка, але все ж багато рослин дуже добре приживаються. Для підтримки вологості субстрату можна використовувати крапельне зрошення. Більш складним і дорогим буде застосування туманооутворюючої установки.

Категория: Календарі сезонних робіт | Просмотров: 106 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: