Головна » 2017 » Июнь » 16 » Хвороба цибулі - несправжня борошниста роса, пероноспороз
18:55
Хвороба цибулі - несправжня борошниста роса, пероноспороз

Хвороба цибулі несправжня борошниста роса або пероноспороз доставляє багато клопоту городникам і дачникам, особливо у вологі роки. Причому може з'явиться вже через 3 тижні після посадки. Спори гриба можуть зимувати на різних рослинних залишках, кинутих на ділянці, а також на самому овочі, відправленому на зберігання. Характерними особливостями появи пероноспорозу буде пожовтіння листя цибулі, відставання у рості, з подальшою загибеллю при сильному ураженні.
Квіткові стрілки також жовтіють, можуть ламатися.

Якщо погода волога, то грибниця розвивається дуже швидко, покриваючи листя фіолетово - сірим нальотом у формі овальних плям. Спори розлітаються, розносяться вітром, через одяг, руки, інвентар і заражають інші рослини. Особливо підходящою буде погода з ранковими росами. Сприятливими можна вважати температуру близько +15 ˚ С і вологість близько 100%. Інкубаційний період після зараження триває від 3-5-ти до 15 днів. За сезон може утворитися 5-6 поколінь гриба.

До видимих ​​ознак захворювання цибулі несправжньою борошнистою росою можна віднести зникнення воскового нальоту з пір'я, відставання в рості, зміна форми листя, вони можуть втрачати округлість, грубіти, загинатися. Знову ж зазначу, що спостерігаємо пожовтіння листя спочатку на кінцях, а колір стає світло - зеленим, блідуватим.

Звичайно ж пероноспороз призводить до зниження врожайності, цибулини дрібнішають. Може поверхня стати нерівною.

Заходи боротьби з хворобою цибулі - несправжньою борошнистою росою (пероноспорозом)
З метою профілактики дотримуватися правил сівозміни з поверненням цибулі на колишнє місце не раніше ніж через 4 роки. Велике внесення азотних добрив служить ослабленню рослини. Не забувайте про калій і фосфор, саме вони підвищують стійкість цибулі до захворювання несправжньою борошнистою росою.

Перед посадкою ріпку прогріти за 2 тижні протягом 16 годин при +40 ˚ С. Але краще це зробити навіть восени, після збирання. Насіння витримують 2-і доби в розчині перманганату калію. Це способи дезінфекції посадкового матеріалу.

Звичайно, треба нагадати про загущеність посадок і терміни їх проведення. Все повинно бути вчасно. Ряди для кращого провітрювання розташовуйте з півдня на північ.

Оскільки джерелом зараження можуть стати для цибулі на ріпку багаторічні види, то садіть їх подалі один від одного.

Якщо ви помітили пожовтіння листя цибулі, то видаліть їх. При більшому ураженні, інших ознаках хвороби, в'яненні, а тим більше нальоті - рослини приберіть і спаліть.

При перших ознаках захворювання провести обприскування 1% бордоською рідиною, хлорокисом (з додаванням для прилипання знятого молока 100 грам на 10 літрів) міді або іншими препаратами системної дії. Це може бути Альет, Акробат. Але краще не чекайте появи несправжньої борошнистої роси.
Краще попередити, ніж потім боротися. Через 2-3 тижні після посадки використовуйте зазначені препарати. Повторюйте через 2 тижні. До збору врожаю закінчити їх використання необхідно за 20 днів.
Але на посадках на перо фунгіциди не застосовують. Давайте підгодівлю зеленим добривом і обприскуйте сумішшю з мікродоз мідного купоросу, марганцівки і борної кислоти по 3 грами на 10 літрів води з додаванням 100 грам знятого молока.

Постарайтеся прибрати урожай в суху погоду, просушити на відкритому повітрі під дахом до висихання пера. Якщо дуже волого, то сушіть в провітрюваних приміщеннях.

Категория: Хвороби рослин | Просмотров: 249 | Добавил: Редактор | Теги: цибуля, хвороби рослин | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: