Головна » 2017 » Август » 1 » Хвороба іржа малини, заходи боротьби
08:09
Хвороба іржа малини, заходи боротьби

Хвороба іржа малини - широко поширене грибкове захворювання. Вражає пагони і листя. Влітку спостерігаються на нижній стороні листа помаранчеві подушечки, пізніше міняють колір на бурий, чорний. Навесні до середини травня жовтуваті подушечки видно на верхній стороні нижнього листя. Якщо хвороба дуже поширюється, то весь лист стає рудуватим, засихає, опадає. В уражених рослин припиняється ріст. Вони виглядають чахлими.

Подушечки - це спори, за допомогою яких і поширюється хвороба. Якщо їх не знищити, то спори на опалому листі перезимує і знову відбудеться зараження рослини. Так само спори розносяться людьми, комахами, дощем, вітром.

Але не тільки плями на листі ознака хвороби іржі на малині. На однорічних пагонах, особливо при загущеній посадці, тривалій сирій погоді можуть з'явитися довгасті облямовані червоним плями сірого кольору. У цих уражених місцях ми можемо спостерігати деформацію, витончення, відмирання. Дрібні виразки, які утворюються на стеблах, поступово зливаються. У цих місцях утворюються довгі тріщини. Також можуть обламуватися стебла.

Якщо літо дощове, то хвороба буде розвиватися весь теплий сезон і призведе до ослаблення посадки. Ремонтантні сорти дають слабкі пагони, які не зможуть перенести зиму і пагони загинуть.

Заходи боротьби з хворобою іржа малини.

Обов'язково пізньої осені зберіть все опале листя і заберіть з ділянки. Саме вона служить джерелом зараження.

Також сприятливе для розвитку малини і знищення спор мульчування посадок гноєм. Але гній не завжди є де взяти. Тому згадаємо про обприскуваннях. Ранньовесняна обробка до розпускання бруньок ДНОКом або нитрафеном викорінює не тільки це, але й багато інших захворювань, ще й знищує шкідників. Можна використовувати препарати з вмістом міді, наприклад, 3% бордоською рідиною. Обробку проводити до розпускання бруньок. Можна скористатися розчином сульфату амонію з розрахунку на 10 літрів води 400 грам.

Якщо з якихось причин вам не вдалося провести обробку в ранні терміни, то можна зробити це до цвітіння та після збирання врожаю. Для цього підійде 1% бордоська рідина або препарати сірки. Можна скористатися препаратами Фітоспорін, Топаз, Байлетон, Хом, Ордан, Оксіхром. Деякі з них мають системну дію, а інші відносяться до маючих в своєму складі мідь.

При великих ураженнях проводять чотири обробки - під час розпускання бруньок, перед цвітінням, по першим зав'язям, після збору врожаю. При такій обробці будьте дуже уважні, витримуйте терміни від обприскування до збору врожаю, що зазначені на упаковках препаратів.

Підбирайте стійкі до цього захворювання сорти. І запам'ятайте, сильні рослини завжди менше уражаються хворобами.

Категория: Хвороби рослин | Просмотров: 493 | Добавил: Редактор | Теги: хвороби малини | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: