Головна » 2017 » Август » 28 » Хвороби яблук при зберіганні
10:52
Хвороби яблук при зберіганні

Ось уже скоро і зима. Ви отримали гарний урожай яблук у саду або на дачі та поклали його на зберігання. На жаль, плоди уражені хворобами можуть не тільки самі гнити під час зберігання, але й інфікувати інші яблука. Щоб не звести свою працю нанівець, прочитайте ці поради садівникам із захисту яблук від хвороб.

 

 

Сіра гниль (ботрітіс).
Сухі спори гриба розносяться вітром і потрапляють в плоди яблук через механічні ушкодження. Тому при зборі плодів на зберігання взимку потрібно ретельно відібрати яблука з пошкодженнями. Коли збираєте плоди, то не допускайте їх контакту із землею. Адже сам гриб розвивається на різних залишках деревини, на гілках, що засохли, на стовбурах.


Проявляється зовні сіра гниль спочатку появою в середині літа червоних крапок, поразки в області чашолистків. Це прояв сухого некрозу. Так само може виникати розм'якшення плоду, пов'язане із загальним гниттям. Характерно появою світло - коричневих плям і сірого нальоту. Іноді відзначається поява чорних цяток на цих плямах.

Для зменшення втрат потрібно дезінфікувати не тільки приміщення, але і тару, призначену для зберігання плодів взимку. Перезрілі плоди не залишати разом з усіма, а відразу споживати або переробляти в заготовки на зиму. Причинами розвитку сірої гнилі можуть виступати холодні дощі під час цвітіння та збору врожаю, затримка з охолодженням плодів після збирання, погана вентиляція в приміщеннях для зберігання.
Боротьба з сірою гниллю. Можна після збирання обробити плоди яблук розчином з 400 грам хлористого кальцію на 10 літрів води, шляхом занурення на кілька секунд в розчин з наступним просушуванням.
Іноді проводитися передзбиральна обробка плодів розчинами скора (2 грама на 10 літрів води), альєтта (15 г на 10 л) або фундазола (10 г на 10 л).

 
Поразки грибом можна побачити і на гілках. Тому необхідно проводити ретельне і своєчасне видалення сухих та хворих гілок.

Блакитна гниль. (Мокра гниль, Пеніцілійна)
Ця хвороба на яблуках проявляється спочатку появою на плодах білої цвілі, а потім ця цвіль змінює своє забарвлення на блакитнувате або зеленувате. При зніманні плодів ми можемо виявити на яблуках м'які водянисті плями світло - коричневого кольору і неприємного запаху. Ці плоди вже хворі. Їх потрібно вибракувати. Так само при огляді плодів під час зберігання такі яблука терміново видаляють.

Пізніше при зберіганні уражені гниллю блакитний плоди зморщуються, стають м'якими. З них тече сік з затхлим запахом.
Перебуваючи на плодах, тарі, знаряддя праці спори гриба легко проникають через механічні пошкодження, що виникли на яблуках при зніманні, транспортуванні, укладанні на зберігання. Але може гриб сірої гнилі проникати і через рубець від плодоніжки, продихи.
Тому крім акуратного знімання на зберігання, можна порекомендувати перед закладкою на зберігання провести обробку плодів таку ж, як для боротьби з сірою гниллю.

Моніліоз, або плодова гниль.
Це грибкове захворювання вражає в першу чергу плоди яблуні та груші. Розвивається плодова гниль (моніліоз) як в саду, так і при зберіганні плодів взимку в сховищах. Джерелом зараження служать муміфіковані плоди, які були вражені цією хворобою. Тому так важливо їх прибирати з дерев і землі, виносити за територію ділянки з подальшим спалюванням або глибоким закопуванням.

У другій половині літа плодова гниль особливо прогресує. Сприяє її поширенню підвищення температури і вологості повітря. На зараженому плоді з'являється бура пляма. Вона спочатку невелика, потім збільшується. А через 10 днів може охопити весь плід. Потім на яблуках і грушах спостерігається виникнення концентрично розташованих сіро-білих плям, як подушечок. Це спори. Так само плоди можуть ставати твердими і набувати чорно - синього забарвлення. При зіткненні плодів та вітром відбувається подальше поширення захворювання.


Схильні до зараження в першу чергу плоди з механічними пошкодженнями. Це можуть бути ранки, тріщинки, пошкодження від парші. Сприяє поширенню плодової гнилі шкідник казарка, який пошкоджує плід і розвивається всередині його. Моніліоз (плодова гниль) може розвиватися в сховищах навіть при температурі 2 ˚ С.

Протягом літа необхідно застосовувати заходи щодо захисту плодів яблуні та груші від шкідників. Також боротися з паршею та іншими захворюваннями шляхом обприскування 1% бордоською рідиною або іншими препаратами.
Якщо сад дуже запущений, то проведіть омолоджуючу обрізку, видаліть всі пошкоджені гілки. І до розпускання бруньок при температурі не нижче +5 ˚ С проведіть викорінюєче обприскування, наприклад, ДНОК ом.

 

А от фізіологічні захворювання плодів при зберіганні виникають тоді, коли не дотримуються режиму зберігання та агротехніки вирощування.

Категория: Зберігання врожаю | Просмотров: 212 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: