Головна » 2017 » Август » 1 » Боротьба з хворобами капусти
08:29
Боротьба з хворобами капусти

Боротьба з хворобами капусти починається з прибирання рослинних залишків восени. Не прибрані з городу, з території дачі рослинні залишки призвести до накопичення хвороботворних грибів у ґрунті та спалаху захворюваності, особливо у вологі роки. Ці хвороби призводять до загибелі хрестоцвітих рослин або до отримання врожаю не придатного в їжу. Хвороби капусти та інших рослин родини хрестоцвітих - фомоз, суха гниль, серцеподібна гниль; несправжня борошниста роса, кіла.

Кіла.
Це грибкове захворювання вражає капусту всіх видів, інші хрестоцвіті (редис, ріпу, гірчицю ..), а так само бур’яни цього ж сімейства. Виявить його не так то просто, тому що нарости утворюються на коренях і видні вони тільки при ретельному огляді. Найчастіше проявляється на кислих, важких ґрунтах і при не дотриманні чергування культур. Нарости забирають на свій розвиток поживні елементи, тому рослини стають млявими. Особливо це помітно в спеку. Качани можуть зовсім не утворитися, хворі рослини капусти жовтіють і в'януть. Нарости восени руйнуються, спори гриба потрапляють в ґрунт. Там вони зберігають свою життєздатність до 5 років і служать джерелом зараження кілою. Це і враховують при дотриманні сівозміни.


Для боротьби з цією хворобою при висадці розсади капусти, особливо купленої, потрібно ретельно оглянути коріння. Використовувати у вирощуванні стійкі до цієї хвороби сорти. Дуже важливо вапнування кислого ґрунту перед висадкою капусти. Береться восени 500 г на м.кв. або навесні 200 г на м.кв., можна просто в лунки 40 г свіже гашеного вапна на луночку. Можна застосувати 8% суспензію вапна (800г на 10 л води). Це вапняне молоко вилити в лунку та перемішати з ґрунтом - півлітра на рослину. Важливо цю операцію проводити не тільки на городі, але й в теплиці, парнику. У закритому ґрунті використовується 200 г сухої вапна на м.кв.
Заражені рослини потрібно не висмикувати, а викопувати і виносити з грудкою землі. Капусту необхідно підгортати, це служить утворенню додаткових коренів.

Несправжня борошниста роса каппусти, хрестоцвітих.
Хоча це захворювання частіше викликає асоціації з огірком, але хворіють їм і хрестоцвіті рослини, найчастіше капуста. На верхній стороні листя капусти з'являються жовті плями розпливчастої форми.

З нижньої утворюється білуватий наліт. Потім він сіріє, лист жовтіє, відмирає, сохне. Несправжня борошниста роса в першу чергу є хворобою розсади капусти, виникає при поганій вентиляції в теплиці або під плівковим укриттям, також при загущених посівах. На городі дає спалах у вологі роки, вражаючи в першу чергу нижнє листя капусти (червоно - жовті плями). У інших хрестоцвітих (редька, редиска ...) лопаються коренеплоди і на них виникають темні плями.


Враховуючи те, що гриб зимує на рослинних рештках, необхідно восени провести ретельне прибирання за територію городу, дачі. Важливо дотримання профілактичних заходів боротьби з хворобами рослин: сівозміни, обробки насіння. Так само дотримуватися режиму вирощування рослин у закритому ґрунті, провітрювати теплиці. Боротьба з борошнистою росою капусти така ж як і в інших культур.

 

Фомоз, суха гниль або серцевинна гниль капусти.
Небезпечна хвороба капусти, що викликається грибками, вражає і інші хрестоцвіті в будь-якому віці. У місцях ураження з'являються чорні крапки на побурілій тканині. На коренеплодах точки можуть має ще й темно-коричневий колір. Хвора тканина може стати сірого кольору, потім вона висихає і робиться трухлявою. Якщо її розрізати, то буде видно пухку структура чи порожнечі, з білою грибницею, а сам колір тканини буро-коричневий.


Якщо висаджується вже хвора розсада капусти, то вона відстає в рості, нижнє листя капусти стає малиновим, пурпуровим, синюватим. Стебло може викривитись і засохнути. Якщо захворює вже доросла рослина, то на кочеризі буде видно вдавлені плями з сірими плямами спор. Капуста не придатна для зберігання, так як вона сохне. Захворюванню фомозом сприяє підвищена вологість при середній температурі, механічні пошкодження (наприклад, шкідниками).
Тому важливе значення належить профілактиці хвороб овочів - прибирання залишків, сівозміна, знезараження ґрунту в парниках і насіння перед посівом. Знищення хворих рослин, боротьба зі шкідниками капусти та інших хрестоцвітих, підтримання режиму зберігання капусти, її занурення в крейдяну кашку. Інші заходи захисту як при борошнистій росі.

Категория: Хвороби рослин | Просмотров: 130 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: