Головна » 2017 » Июль » 15 » Кімнатний плющ, вирощування, догляд в домашніх умовах
11:34
Кімнатний плющ, вирощування, догляд в домашніх умовах

Кімнатна рослина - плющ

Кімнатний плющ, отримуючи догляд в домашніх умовах, дає багато зелені, затягує килимом простір. Він любитель американських, азіатських, європейських вологих і сухих субтропіків. Тому вирощуючи в кімнаті цю рослину, створюємо необхідний режим для проживання. Це вічнозелена ліана, яка за допомогою коренів - присосок, розташованих на стеблі, підкорює висоти. Причому поширюються вони й навколо куща, адже у плодоносних пагонів присосок немає, тому вони просто займають горизонтальний простір.
 
Листя кімнатного плюща частіше п'ятилопастеве, на стеблі в черговому положенні. Забарвлення різноманітне - це всілякі відтінки зеленого, можуть бути білі або жовті окантовки, цяточки. Багатьох приваблюють такі ряболисті форми, їх активно використовують в озелененні громадських приміщень. За пишною зеленню губляться непоказні квітки, зібрані в зонтичні суцвіття.

Плющ - посадка, догляд, полив

Кімнатний плющ, щодо інших рослин проживаючих в домашніх умовах, можна віднести до ряду невибагливих, що вимагають мінімального догляду. При тому що нормально переносить різний температурний режим, найбільш комфортно буде себе почувати за умови + 14 - + 24˚С. Зростання сповільнюється при більш низьких показниках, але листя навпаки стають яскравішими. Якщо стає жарко, то окрас тьмяніє, але зростання посилюється.

Для вирощування кімнатного плюща підходять різні земляні суміші. Одне з співвідношень це на дві частини дернової землі по одній частині піску, торфу, перегною. Так грунт буде і поживним, і досить пухким. Добре буде пропускати воду. Один з найпростіших варіантів - суміш з рівних частин дернової та листяної землі.

При поливі не перестарайтеся, це може викликати пожовтіння листя, навіть гниль коренів. Оптимальним доглядом за кімнатним плющем стане помірне надходження вологи і періодичні обприскування листя літом. Взимку необхідно видаляти з листя пил шляхом протирання з наступним обмиванням водою.
Може рости як на сонці, так і в тіні. Тінь не підходить лише ряболистим формам - окрас при малій кількості світла тьмяніє.

Розмноження плюща в домашніх умови

Оскільки ця кімнатна рослина має повітряні корені, то її легко розмножувати шляхом прикопування пагонів. Можна просто зрізати пагін приблизно з 10-ма листами. Він укладається в канавку таким чином, щоб листя залишилися зовні. Це буде глибина близько 2 см. За два тижні повітряні корінці, розташовані біля листя, виростуть в корені. Ви помітите це тому, що залишена на поверхні верхівка почне рости. Тепер можна вийняти наш відрізок, поділити його на частини. Будуть маленькі живці шматочки пагона з підрослим корінням і одним листком. Такі діленки висаджуються в горщики. Поступово з сплячої бруньки почне розвиватися пагін.

Якщо вам не потрібно багато нових рослин, то просто поставте поруч горщик, пригніть один пагін, прикопайте його частину. Ви отримаєте відводок, який пустить коріння. Потім його можна буде відокремити від маточника.
 
При вирощуванні в домашніх умовах кімнатний плющ можна живцювати. Можна отримати нові рослини, нарізавши і укоренивши живці знову ж таки з повітряними коренями. Їх розміщують в пісок і підтримують помірну вологість. При такому розмноженні плюща для економії місця можна розміщувати по 3 діленки в одну ємність діаметром 6 - 7 см. Для створення сприятливих умов і підтримки вологості накрийте зверху скляною банкою або зрізаною пластиковою пляшкою. Можна виготовити невеликий парничок ящик для живців, накритий плівкою або склом. Наповніть його сумішшю піску з листяною землею. І хоча живцювати плющ можна цілий рік, все ж найкращим буде весняний період. Після вкорінення рослини відправляють в індивідуальні горщики.
Ряболисті форми вкорінюються гірше.

Завдяки наявності повітряних коренів плющ можна прикопувати, створюючи різні декоративні фори. Потребує опори при вертикальному озелененні.

Категория: Кімнатні рослини | Просмотров: 75 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: