Головна » 2017 » Июнь » 2 » Коли садити редьку чорну зимову, в червні - липні літній посів
12:42
Коли садити редьку чорну зимову, в червні - липні літній посів

Розпал літа - час повторних посівів. Городники любителі задаються питанням - коли садити редьку чорну зимову. У червні - липні самий час, залежно від сорту та його вегетаційного періоду.

Сіємо редьку в розпал літа, щоб взимку мати смачні та корисні коренеплоди. У цієї рослини період від сходів до масового збирання врожаю невеликий, тому весняні посіви підуть в їжу вже в кінці весни, на початку літа. Вони не будуть придатні для зимового зберігання. А ось з повторних посівів ми отримаємо відмінну лежку продукцію.

Якщо ви будите планувати літній посів редьки ще з осені, то не вносьте на майбутні грядки свіжий гній. Від нього коренеплоди набувають потворну форму, мають багато розгалужень. Якщо грунт бідний, то краще внесіть суміш з 40 грам суперфосфату, 20 грам сульфату амонію, 20 грам сірчанокислого калію на метр квадратний. Якщо є перегній або компост, то дайте на квадратний метр 1,5 кілограма.

Коли садити редьку чорну зимову? Відповідь одна - в червні, липні. Саме в такі терміни вона буде найкращим чином визріла для зберігання взимку. Влітку редьку можна посіяти після збирання ранньої цибулі, гороху. Якщо вибирати попередників, то переважно у попередньому році вирощувати на цій ділянці огірки чи інші гарбузові культури, пасльонові, бобові, цибулю. А ось капуста, редис та інші капустяні погані попередники. Хоча для економії місця та раціонального використання території краще продумати розміщення так, щоб редьку посіяти після збирання ранньої зелені або перерахованих вище культур. Так не буде гуляти пів сезону земля та буде отриманий додатковий врожай з грядки.

Що ми повинні знати про сорт, вирішуючи, коли садити редьку зимову чорну або інших кольорів. Дізнайтеся, скільки триватиме період вегетації. Зазвичай це від 85 до 95 днів. З цього і розраховуємо строки посіву редьки влітку. Це буде кінець червня (у північних регіонах при вирощуванні без укриттів) перша половина липня (південь). Оброблене насіння (сухе довше сходять і буде більше під впливом літньої спеки) висіваємо на глибину 1,5 см на відстані 15 см в ряду і 20 - 25 см між рядами. У спекотні дні потрібні щоденні поливи (при відсутності крапельного зрошення). Якщо буде похмуро, то поливати можна рідше. Паростки ще дуже слабкі, можуть швидко засохнути під палючими променями липневого сонця. Дуже добре на перших порах посіви вкрити нетканим матеріалом (спанбонд і тому подібні). Це буде оберігати від шкідників, особливо хрестоцвітних блішок і послужить укриттям від палючого сонця.

Взагалі полив має велике значення при вирощуванні редьки в літньому посіві. Адже якщо ви пересушите землю, а потім рясно поллєте або підуть дощі, то коренеплоди можуть потріскатися. Так само при тривалій посусі вони можуть набувати волокнистої структури, ставати неїстівними, виростати дрібними, гіркими.

Прибирати редьку літніх посівів необхідно до перших заморозків. Вона відмінно зберігається в підвалах або холодних приміщеннях при температурі близько + 2 ° С. Коренеплоди укладають в ящики шарами, пересипаючи піском. Або просто зберігають насипом на підлозі.

Категория: Вирощування овочів | Просмотров: 234 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: