Головна » 2017 » Июль » 15 » Красула догляд, чому товстянка скидає листя
11:40
Красула догляд, чому товстянка скидає листя

Товстянка, красула (лат. Crassula) - відома кімнатна рослина невибаглива у догляді

Красула вимагає мінімального догляду. Але часто виникає питання - чому товстянка скидає листя, начебто їй не багато треба. Давайте розберемося, що ж це за рослина, які має потреби і як її потрібно вирощувати в домашніх умовах. Тоді все стане ясно та зрозуміло.

Всі ми звикли до товстянки деревовидної, яку частіше називають грошовим деревом. Її м'ясисті листочки на щільному стеблі розташовані супротивно, товсте стебло переходить в тонкі гілочки. І через час рослина дійсно починає нагадувати формою казкове дерево, що дуже часто використовується для композицій бонсай. Дивовижна життєстійкість зацікавили нас на придбання ще двох видів красули - хоббіт і рупестіс (наскельний). Ви бачите на фото. Їх вирощування подібне відомому грошовому дереву. . 

  

Догляд за красулою - місце, температура, полив

У вас з'явилася красула. Догляд в домашніх умовах для будь-якої кімнатної рослини починається з вибору місця для розміщення. Батьківщина товстянки в тропіках і на півдні Африки. Для цієї багаторічної квітки будуть потрібні вікна орієнтовані на південь, в крайньому випадку, на схід. Без нормального освітлення чахне і пропадає. Тобто полюбляє сонце. 

А ось до температурі вимог менше. Взимку досить в межах + 10 - +18 ˚С. Це період відносного спокою, зростання сповільнюється, поливи зменшуємо. Тільки не розташовуйте горщики біля батарей опалення. Якщо такої можливості немає, то краще поставте на більш холодні вікна (може витримати і нижче температуру, нормально переносить до + 5 ˚С). Оскільки при недостатньому освітленні, що часто буває в лютому, і надмірному теплі почнеться інтенсивне зростання та рослина витягується. У результаті отримуємо слабенький вигляд, світлий, бляклий окрас, листя дрібнішають, пагони тоншають. Декоративність втрачається. 

Але пам'ятайте, якщо якийсь час товстянка не отримувала достатню кількість світла, то відразу не виставляйте на сонце, тому що можуть виникнути опіки. 

В період інтенсивного росту температура необхідна вище +20 - +25 ˚С, обов'язкове хороше освітлення та помірні поливи. Води потрібно не такі об’єми, як ви звикли давати при вирощуванні багатьох інших кімнатних квітів. При догляді за красулою краще недополивати, ніж переполивати. Надлишок вологи шкідливий, навіть може привести до загибелі. Поливи взимку приблизно один раз в два тижні, влітку раз на тиждень, тобто не часто. 

Красула (товстянка) - опадає листя, причини

Чому товстянка скидає листя? На жаль, трапляється й так. Знову ж у інших рослин це буває від недостатнього догляду, у красули від надлишкового. 
Опадає листя від надмірної вологи. Пощупайте грунт під квіткою, заглиблюючи пальці в землю. Грунт повинен бути злегка вологим не на поверхні, а на деякій глибині. Якщо поверхня злегка волога – ще не час поливати. Від цього може загнивати основа стебла, відмирати корені, що призведе до загибелі рослини. Також потрібно обов'язково забезпечити посадкову ємність хорошим дренажем і пробити (часто горщики без них продають) отвори для відводу надлишкової води. 

Не любить дуже високої температури. Цю особливість потрібно враховувати, коли влітку кімнатні рослини виносять на вулицю або виставляють на балкон. Так красула любить багато світла, але не багато тепла. Тому на півдні краще відправити горщики в легку півтінь, де нижче температура. А іноді і зовсім занести назад в будинок. 

Ще одна з причин, чому у товстянки опадає листя - це неправильні підкормки. Красула відноситься до роду сукулентів. А як ми знаємо, такі рослини невибагливі й вимагають малу кількість підгодівлі. Буде досить після поливу раз на місяць в період інтенсивного росту, тобто з середини весни до середини осені, вносити повне мінеральне добриво в рідкому вигляді. Використовуйте все те, що рекомендовано для сукулентів або кактусів. 

Посадка красули в домашніх умовах

Для посадки красули готують суміш з піску, перегною, листяної та дернової землі в співвідношенні 1: 1: 1: 2. Можна взяти більше листяної землі (4 частини) на 1 частину дернової та 1 частину піску. Головна умова щоб земля була пухка, добре пропускала воду, мала запас поживних речовин. В крайньому випадку візьміть 2 частини дернової землі на 1 частину піску. 
Горщик краще брати не високий, але широкий. Тому що коренева система розташована не глибоко, а ось крона наростатиме інтенсивно. У такому горщику ваша товстянка буде добре виглядати і стійко розташовуватися. Та й коріння буде простіше освоювати грунт, витягаючи вологу з усього об’єму. Тобто внизу горщика не буде застою вологи. 

Чи зацвіте красула. Догляд з періодами спокою та росту, правильні поливи, освітлення, якщо всі ці умови будуть дотримуватися, то ви не тільки захистите рослину від хвороб, гнилі, опадання листя, але і зможете побачити цвітіння.

Категория: Кімнатні рослини | Просмотров: 117 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: