Головна » 2017 » Июнь » 9 » Квіти чорнобривці (тагетес), вирощування, догляд, посів, розсада
19:02
Квіти чорнобривці (тагетес), вирощування, догляд, посів, розсада

Квіти чорнобривці (тагетес) невибагливі у вирощуванні, вимагають мінімум догляду. Розмножуються посівом в грунт або через розсаду. Їх витривалість зробила їх бажаним жителем на клумбах, в квітниках, балконних горщиках і навіть в декоративному озелененні населених пунктів і паркових зон.

Квіти чорнобривці невибаглива однорічна рослина, яка може бути висотою від 15 см і до метра. Має дуже красиві розсічені листя з зубчастими краями і квіти різноманітного забарвлення і махровості. Взагалі по висоті їх ділять на три групи: низькорослі до 20 см, середньорослі до півметра і високорослі.

Родом квіти чорнобривці прийшли з Мексики, ще більше 400 років тому. І дуже добре прижилися. І навіть стали символічними на Україні. Але їх звичне забарвлення, з темними смужками дуже змінилося з тих часів. Адже виведені сорти з жовтими, коричневими, помаранчевими і навіть білими пелюстками. А поєднання смуг на них так само може бути дуже різноманітним. Як і пишність форм. Іноді віночок складається з десятка пелюсток, а іноді це пишна куля, помпон, у якого злегка проглядають тичинки.

Чорнобривці вирощують на освітлених сонцем ділянках, хоча вони здатні рости і в півтіні. Можуть переносити жару і давати рясний цвіт при гарному догляді. Така стійкість зробила квітка тагетес постійним жителем міських клумб і вазонів.

Найчастіше квіти чорнобривці розмножують посівом насіння у відкритий грунт. Терміни приблизно з кінця квітня початку травня. Але якщо ви хочете щоб прекрасний чернобрібвец довше радував вас своїми барвами, то посійте тагетес на розсаду в парники в кінці березня (південь) початку квітня. І не переживайте, він добре переносить пересаджування, відмінно і швидко приживається, навіть в квітучому стані. Терміни посадки розсади припадають на другу половину травня і початок червня. Корінь дуже розгалужений, мочкуватий. Тому якщо грунт добре пролити, то потім дуже легко вийняти лопаткою чи рукою рослину разом з відмінною грудкою, практично не порушуючи більшу частину кореневої системи. Вік розсади чорнобривців близько 40 днів.
Зверніть увагу - висадка розсади або посів насінням у відкритий грунт проводиться тільки після загрози заморозків. Або використовуйте тимчасові укриття.
Посів насіння чорнобривців проводиться на глибину 1,5 -2,5 см. Сходи з'являються через 7-14 днів. І хоча можуть рости на різному грунті, все таки кращими будуть суглинки, які добре зволожуються до середини літа. Рослини проривають. Якщо вони будуть загущені, то витягнуться і розсада тагетесу гірше перенесе пересаджування.

Відстань між рослинами при вирощуванні квітів чорнобривців буде залежати від висоти сорту - це від 20 до 50 см. Низько - і середньорослі часто висаджують в якості бордюру по краю квітника. Іноді їх висівають таким чином, що вони вимальовують якийсь візерунок або обрамляють на газонах квіткові острівці. На городі вирощують чорнобривці для відлякування шкідників (помідори, суниця й інші). Можна сіяти і прямо між рослинами, і по краю. Коріння виділяють речовини, що знезаражують грунт. Тому вони хороші попередники для айстр, тюльпанів, запашного горошку і рослин, які хворіють фузаріозом. А вже після збирання рослину можна подрібнити і внести під перекопування на зиму. Самі ж шкідниками і хворобами не ушкоджуються, тому й догляд мінімальний. (Правда от равлики можуть об'їдати листя, як боротися з равликами дивіться поради)

Часто чорнобривці використовують для посадки після збирання весняних цибулинних квітів, таких як тюльпани, нарциси та інші. Так що посіяти можна спочатку під плівку, а потім пересадити на утворені порожнечі. Це дуже зручно.
Можна так само висівати пізніше прямо в горщики і потім перед морозами заносити в кімнату.
Квіти чорнобривці вирощують як балконну культуру. Можна використовувати і на зріз в букети, вази.
Але не забувайте, багато тагетесів мають сильно виражений аромат, не всім він підходить. Але є сорти і з більш тонким запахом (наприклад, тонколисті).

Звичайно, як і при вирощуванні будь-яких рослин догляд все таки потрібен і чорнобривцями. Необхідно грунт розпушувати, видаляти бур'яни. Поливи проводити 1-2 рази на тиждень. Особливо перед цвітінням дайте рослині побільше сил. Добрива в першу чергу вносити при підготовці грядки, під перекопування. Це може бути і органіка, і мінеральні комплексні або суміші. Але все ж при зайвій кількості азотних добрив чорнобривці погано цвітуть, женуть зелень. Якщо добрива розкидати нерівномірно, то рослини будуть відрізнятися по висоті і клумба втратить свою декоративність.

Квіти чорнобривців за аромат вживають як приправу до страв і в салатах. Використовують так само при маринуванні і солінні. З сухих суцвіть з насінням роблять чай.

Можна збирати насіння при повному усиханні суцвіть. Але не забувайте, що сорти можуть перезапилюватися. Тому використовуйте просторову ізоляцію. Схожість зберігають протягом 3-х років.

Дивитися безкоштовно відео онлайн - сортове розмаїття чорнобривців

 

Категория: Квітник | Просмотров: 129 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: