Головна » 2017 » Июнь » 9 » На листках смородини червоні, бурі плями, здуття - попелиця листова галова
18:22
На листках смородини червоні, бурі плями, здуття - попелиця листова галова

Листова галова попелиця, хто це? На листках смородини червоні, бурі плями, здуття. Багато хто приймає це за хворобу. Але придивіться уважніше - на нижній стороні листя знаходиться відомий всім шкідник - попелиця (називають її волосистою або красногаловою). Якщо вражались в попередні роки більше червоно - і біло-ягідні сорти, то в цьому (в нашій місцевості) вона розвивається стрімко скрізь. Звичайно, в першу чергу послужила поширенню тепла зима та теперішня спека, посуха. Якщо так триватиме далі, то це призведе до зменшення врожаю, до ослаблення приросту, та що приховувати, навіть усихання окремих пагонів.

Поширена листогаловая попелиця широко. Зимують яйця на листках. Як тільки починають розпускатися бруньки, особини поселяються на їх нижній стороні, висмоктують сік. Трохи пізніше з'являються здуття, червоні, бурі плями на листах смородини. Вони мають потовщений вигляд, видуті назовні. Їх видно відразу. Адже й сама пластина набуває злегка скрученого, потворного вигляду. Теперішня спека сприяє швидкому розмноженню шкідника. Адже поколінь дає він до 5 - 7-ми.

У першій половині літа ріст пагонів припиняється, приріст грубіє, втрачає привабливість для попелиці, тому відбувається масове переселення самок на бур'яни. Вони крилаті, відмінно переміщуються на потрібні для їх життя території. Але це ще не кінець. Там вони поживуть до осені, а потім успішно переселяться назад, відкладуть яйця на смородині. Навесні знову кущі будуть вражені цим шкідником.

Засоби боротьби з листовою галовою попелицею на смородині.

Тому не потрібно втрачати часу. Якщо до дозрівання ягід терміну вже мало, то не використовуйте хімічні засоби боротьби, точніше дивіться на їх інструкцію, витримуйте вказані там періоди до вживання плодів в їжу. Можна спробувати рослинні засоби, тобто відвари, настої. Засоби з них, з дігтярне і зеленого мила можна застосовувати за 5 днів до збору врожаю.

Народні трав'яні засоби, їх приготування перераховано в статті як позбутися від попелиці на рослинах. Нагадаю, це може бути ромашка лікарська, деревій, махорка або тютюн, настій часнику, гірчиці, перцю. Обов'язково додавайте на 10 літрів води розчин з 40 грам господарського мила для прилипання. Я використовую останнім часом для прилипання мило дігтярне. Адже воно ще буде мати і нищівній, і профілактичний ефект. Можна обійтися одним дігтярним милом, без трав. Розчиніть 50 грам в 10 літрах води. Це відмінний засіб для обприскування.>

Напишу один з засобів - часниковий. Берете 150 грам подрібненого часнику, настоюєте в 10 літрах води добу. Знову ж додаєте мило для прилипання. І проводите обробку.

З хімічних засобів при появі на смородині червоних, бурих плям, здуття використовуйте карбофос, ровікурт, трифос та інші, пропоновані вашою торгової мережею. Їх можна застосовувати по розкритому листу, але не під час цвітіння. А от якщо ви вже знаєте, що можуть трапитися такі набіги шкідника, то використовуйте до розпускання бруньок викорінююче обприскування нітрафеном (300 грам на 10 літрів). Воно допоможе ще оберегти кущі від хвороб.

Не нехтуйте зрізанням та знищенням пошкодженого листя. Як тільки вони з'являться, відразу за роботу. Уражені верхівки, листя знищити. Провести обробку. Особливу увагу приділіть змочуванню нижньої сторони листа, кінчиків пагонів. Саме там розташовані колонії.

Категория: Шкідники рослин | Просмотров: 128 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: