Головна » 2017 » Июль » 15 » Малина, догляд після посадки
12:04
Малина, догляд після посадки

Малина, як будь-яка інша рослина, вимагає догляду й уваги. Особливо це важливо в перші 2-3 роки, коли формуються стрічки або кущі. Навесні перевіряють, як перезимували пагони малини. Необхідно вирізати всі сухі частини. Якщо коріння оголилися, то підсипати землі. Землю розпушити, адже вона за зиму ущільнилася, та й волога краще збережеться. Біля кущів малини спушують до 8 см, щоб не пошкодити коріння, а в міжряддях глибше.

 

Землю покрити мульчею. Мульчування посадки малини є важливим прийомом для збереження вологи, а так само сприяє регулюванню температурного і водного режиму насадження. Коріння менше ушкоджуються. Дуже вологі ґрунти зазвичай не мульчують. Якщо мульчу не використовують, то за сезон проводять до 6-7 розпушувань.

Внесення добрив під малину. Якщо ділянку добре підготували, то перші два роки можна добрива не вносити. Надалі вносяться органічні та фосфорно-калійні добрива восени, а азотні рано навесні. Їх розсипають на плодові смуги та поблизу них. Кількість азотних добрив під малину доходить до 25-30 г на м.кв. Часто все ж внесення азоту розбивають на два прийоми 15-20 г на початку сезону і 10 г в період утворення зав'язей й інтенсивного зростання. Осіння підгодівля малини складається з 3-5 кг органіки, 40-50 г суперфосфату, 20г калійної солі. Їх необхідно закласти в ґрунт на глибину до 8 см. Якщо малинник мульчувати перегноєм, то органіка не вноситися.

Можна влітку полити посадку малини розчином гною або трави. Настоюється гній або трава 5-6 днів. Після цього беруть рідину і розбавляють 1:5 водою Такий полив роблять в неглибокі борозенки (не ближче 15 см до малині), потім засипають землею. Для бродіння беруть сировину в співвідношенні гній 1 до 3 води, трави 1 частина до 1 частини води. Виходить відмінне підживлення малини, без хімії.

Вирощування малини в перші 2-3 роки полягає в догляді за ґрунтом і формуванні стрічок або кущів. Видаляються слаборозвинені та пошкоджені пагони, пересаджують зайві рослини так, щоб ширина смуги склала 30-40 см. Вирощування малини з меншими відстанями між смугами призводить до виникнення хвороб і пошкодження шкідниками. При формуванні кущів, пагони розміщують в зоні 40 на 40 см. Вирослі за цими межами пагони видаляють або використовують як посадковий матеріал. На плодоношення залишається 10-12 найрозвиненіших пагонів на метр смуги і 7-8 при посадці кущем.
Найчастіше ранньою весною стебла малини вкорочують на висоті 180см над добре розвиненою брунькою. Особливо це важливо, якщо малину не підв'язують, тому що при дозріванні ягід пагони малини можуть ламатися або вилягати. Прив'язка до шпалери сприяє кращому освітленню і дає збільшення врожаю. За такими посадками легко доглядати і вони можуть служити прикрасою саду та городу. На невеликій ділянці чи дачі таку шпалеру можна пустити вздовж паркану. Це має красивий вигляд.

Обрізка малини проводиться після плодоношення, прибираються другорічні пагони, що відплодоносили. Крім того весь час вирізаються зайві пагони. Їх своєчасне видалення зменшує витрату поживних речовин, кущ краще освітлюється.
Оскільки коренева система у малини не глибока, її необхідно забезпечити вологою. Вологість на глибині до 15 см підтримується в межах 70% в період цвітіння і плодоношення, 50-60% після збирання врожаю (визначати по таблиці вологості землі). При відсутності дощів полив малини проводять перед цвітінням, коли починають формуватися ягоди, під час росту ягід і дозрівання, після збору врожаю. При поливі використовується до 50 л води на 1 м.кв.

Ягоди - плоди малини - зривають з плодоніжками. Для транспортування використовується тара на 2-3 кг. Під час спеки і при дощовій погоді збір ягід малини не рекомендується. Не допускайте перезрівання плодів, вони обсипаються. Проводять також заготівлю малини на зиму.
Такі основи агротехніки догляду за малиною допоможуть вам отримати вітамінну продукцію, виростивши здорові та сильні рослини.

Категория: Вирощування ягід | Просмотров: 94 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: