Головна » 2017 » Август » 10 » Шкідник малинова брунькова (пагінева) моль, боротьба
02:22
Шкідник малинова брунькова (пагінева) моль, боротьба

Шкідник малинової брунькової (пагіневої) молі пошкоджує в першу чергу ранні сорти малини, може знищити близько четвертої частини бруньок. Тому з боротьбою не варто запізнюватися. Гусениці зимують в маленьких 2 міліметрових коконах в рослинних залишках, під відсталою корою. Навесні вони переміщаються на бруньки та виїдають їх. Пошкоджені бруньки гинуть. Потім личинки вгризаються в пагони. І в кінці травня відбувається їх заляльковування в загиблих бруньках. У період цвітіння малинова моль вилітає і відкладає яйця. Личинки, що вийдуть з них, пошкоджують ягоди малини. Потім вони спускаються вниз пагонів і зимують в коконах.

У метелика темно-коричневі крила, з золотисто-жовтими двома великими плямами на внутрішньому краї, а на передньому кілька дрібних плям. Розмір з крилами до 14 мм. 8-ми міліметрова гусениця темно-червона з чорно-коричневою головою.

Боротьба з шкідником малини.
При вирізуванні старих пагонів не залишати пеньків. У період набрякання бруньок, якщо в попередньому році спостерігалося багато пошкоджень, провести обприскування отрутохімікатами, наприклад 10% карбофосу. При малому заселенні застосовуються механічні методи боротьби з шкідником малини - такі як збір і знищення пошкоджених бруньок з гусеницею всередині.

Основні ознаки для визначення шкідника малинової пагіневої (брунькової) молі.
На бруньках видно маленькі отвори з павутинкою і грудочками екскрементів. Бруньки малини засихають під час висунення листочків або взагалі не розпускаються. Всередині можна виявити гусениць з чорною голівкою червоного кольору. Спочатку вона вигризає простір всередині бруньки, потім переходить у пагони.

Категория: Шкідники рослин | Просмотров: 118 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: