Головна » 2017 » Август » 10 » Малиновий жук - шкідник бутонів і ягід малини, ожини
02:18
Малиновий жук - шкідник бутонів і ягід малини, ожини

Малиновий жук це шкідник сіруватого кольору, подовжено-овальної форми, довжиною близько 4 мм. Виходять з грунту в середині травня і починає харчуватися квітами аґрусу, яблуні, вишні, смородини. Потім вони перелітають на малину й ожину, вигризають бутони та квіти, прогризають дірочки між жилками на листках. Це сигнал, не запізнюйтесь з профілактичними заходами (збір комах) і обприскуванням. Інакше самки відкладуть на молоді зав'язі і в квітки яйця. Їх легко визначити за зовнішнім виглядом. Уражені шкідником ягоди малини мають викривлену форму, стають дрібними, в'януть, загнивають. Їх колір не яскравий, а тьмяний. Адже личинка пошкоджує кістянку всередині, прогризає ходи, тим і викликані такі видимі зміни. Самка плодовита і відкладає до 40 яєць. А це не мала шкода.
У липні - серпні личинки йдуть в грунт, окуклюється, потім перетворюється на жуків, що зимують на глибині 5 - 20 см.

Для боротьби з малиновим жуком застосовують осіннє перекопування з вивертанням землі. Так будуть знищені влаштовані там на зимівлю личинки і дорослі особини. Навесні жуків можна струшувати на парасольку, в посуд (миску, невелике корито) і знищувати. Робити це краще в ранковий час. Особливо звернути увагу в період бутонізації. Пошкоджені плоди так само потрібно збирати, щоб личинки не вийшли з них і не окуклилися. Все зібране знищуйте, не кидайте в саду. А перед цвітінням (вихід жуків) провести обприскування отрутохімікатами, наприклад, 10% - ним карбофосом з розрахунку 75 грам на 10 літрів води.

Основні ознаки для визначення шкідника - малинового жука.
У квітках виїдені тичинки і маточки.
Комаха сірувато - золотистого кольору довжиною до 4,5 мм.
Змінена, перекручена форма плодів. Вони засихають або гниють.
Часто об'їдені біля основи плоди. Усередині них знаходяться личинки шкідника малини, довжиною до 7 мм. Колір жовтуватий, на спині коричневі поперечні смужки.

Категория: Шкідники рослин | Просмотров: 92 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: