Головна » 2017 » Июнь » 30 » Місячний посівний календар садівників, городників, квітникарів
13:48
Місячний посівний календар садівників, городників, квітникарів

Місячний посівний календар (за фазами Місяця) останнім часом дуже популярний у садівників - городників, квітникарів. Місяць, як і інші небесні світила, впливає на багато процесів, що відбуваються на нашій планеті. Водна поверхня притягається до нього з великою силою. А оскільки живлення рослин здійснюється через рух соків, то і не можна відкинути можливість впливу цього небесного світили на ріст і розвиток рослин. Будь календар, запропонований засобами масової інформації легко перевірити на правдивість, спираючись на відомості про те, за яким принципом Місяць робить дії на рослини. І маючи вдома звичайний перелістной календар, де вказані фази місяця або просто подивившись рух цього світила в інтернеті, ви завжди зможете переконатися у правдивості інформації або скласти собі свій особистий місячний посівної календар.

За допомогою будь - якого звичайного місячного календаря городники, садівники, квітникарі зможуть визначитися з термінами посіву та висадки овочевих культур на своїй ділянці. Так само необхідно звернути увагу, що реальним терміном посіву необхідно вважати момент, коли ви почнете роботу з насінням. Тобто знезараження та інші передпосівні обробки насіння це вже і є термін посіву, хоча ви ще нічого й не сієте.

Планети і сузір'я володіють певними якостями, їх ділять на чотири групи. За цими групами орієнтуються при складанні місячного посівного і посадочного календаря для робіт садівників, городників, квітникарів.


Земля - ​​Рінгаль, Сонце, Земля (планета) - Козеріг, Діва, Тілець.
Світло (повітря) - Уран, Венера, Юпітер - Терези, Близнюки, Водолій.
Вода - Нептун, Місяць, Марс - Рак, Риби, Скорпіон.
Тепло (вогонь) - Сатурн, Меркурій, Плутон - Стрілець, Лев, Овен.

Місяць впливає на різні частини рослини залежно від того, через який знак проходить і в якій фазі знаходиться. З цих даних і будуть визначатися строки посадки посіву в місячному календарі городників - садівників. Враховуючи такі ритми можна отримати максимальну віддачу від своєї праці, виростити здорові і життєздатні рослини.

Зелень сіють при зростаючому Місяці, коли він проходить через знаки найбільшого впливу на листя. Тобто в знаках з групи води, при убуваючому Місяці добре вдаються морква, картопля. І знаки підбирати відповідні - Козеріг, Телець, Діва. Адже саме вони входять до групи Землі. У Близнюках і Терезах при зростанні Місяця сіяти необхідно квіти.

Перебування Місяця в різних знаках і вплив на посадки і пересаджування.
Козеріг, Риби, Рак, Скорпіон, Телець - найкращі дні для посадок і пересаджування.
Діва - для одержання насіння.
Лев, Овен, Тілець - безплідні знаки. 
Терези - для посіву того що духмяне і красиве.
Близнюки - для витких декоративних культур.

Дні спадного Місяця.
За місячним календарем посівів здійснюється і догляд за рослинами. Але дотримуйтеся у всьому міру. Якщо необхідно поливати зараз, то не варто чекати якихось певних днів. Бо в засуху і погубити все можна. Найкраще земля сприймає все, що ми в неї вносимо, при спадному Місяці. Це і буде найкращим часом для підгодівлі добривами. Так само при цьому враховується в якому він знакові. Для коренеплодів вибираємо знаки Діви, Тільця, Козерога. І зрозуміло чому, адже це сузір'я з групи Землі. Дні сузір'їв світла сприятливі для підгодівлі квітів. Плоди (фруктові дерева і овочі з наземними плодами) чутливі до підживлення в перебуванні спадног Місяця в знаках Вогню - Стрільця і ​​Овна. А ось знак Лева, з цієї ж групи не підходить. В цей час занадто великий вплив Сонця.
Полив віднесіть до часу водяних знаків, а прополку на убуваючий Місяць у Козерозі.
Сік при такому впливі рухається по рослині вниз, інтенсивно росте корінь. Тому вкорінюємо саджанці, збираємо коренеплоди. Підходить і для посадки коренеплодів.

Зростаючий Місяць - Чому не підходять для підгодівлі дні зростаючого Місяця? Просто в цей час земля все виштовхує з себе, тому ваші підгодівлі не матимуть належної ефективності. Враховуючи рух вгору садити все те, що дає наземні плоди, росте вгору.

Повний місяць. Не збирати плоди для зберігання, тому що в цей час рослини найбільш наповнені соком. Не проводити прищипування та інші операції, що травмують рослини. Якщо посадити в цей час, то корінь буде розвиватися гірше, ніж бадилля.

Новий Місяць, молодик. Цей час підійде для боротьби зі шкідниками. Місяць народжується, тільки з'являючись на небі, бо все спить. Так що нічого не садіть і не пересаджуйте.

У момент перебування Місяця в самій віддаленій точці від Землі - в апогеї - вплив ослаблений. Якщо є гостра необхідність, то можна провести навіть посів у безплідних знаках. А ось в перигеї - найближчій точці, рослини витягуються вгору, тому що дуже сильний вплив Місяця. Тому коренеплоди не будуть зав'язуватися, а підуть в бадилля. Живці та саджанці будуть погано приживатися. А ось посіяна зелень буде добре і швидко рости.

Але при висадці розсади, пересаджуванні та посівах необхідно в першу чергу звертати увагу на оптимальні агротехнічні терміни. І якщо на початку березня сприятливі дні для посіву гороху, то це не означає, що його вже будемо сіяти у відкритий грунт якщо у вас ще лежить сніг, а тепло у вашому регіоні настане лише в квітні. Крім того сучасні катаклізми в природі привели до зміни клімату, тому все таки дивіться на все це реально і орієнтуйтеся за своїм місцем проживання. А вже потім корегуйте вибір днів відповідно до рекомендацій місячного посівного календаря садівника - городника.

І все таки навіть якщо посіяти в найкращі дні за місячним посівним календарем, то це не значить, то все буде рости саме по собі. Орієнтуйтеся в першу чергу на місцеві умови, на те, що необхідно рослині. І якщо ви любити ту роботу, яку виконуєте, а не будете садити рослини, тому що так потрібно, без душі, у вас все буде рости, цвісти і плодоносити. Адже головне це ставлення.

Водолій - (сухий, безплідний) - Можна збирати плоди для зберігання. Копати, прополювати, боротися зі шкідниками.


Риби - (вологий, родючий) - Полив, підживлення. Рослини, які вимагають розвитку коренів, садимо і сіємо в цей період.


Овен - (не обрізати дерева) - Зібрані в цей час плоди будуть добре зберігатися. Добре буде рости зелень. Сіють те, що йде відразу на споживання.


Тілець - (вологий, родючий) - У цей час не рекомендовано збирати насіння. Добре приживаються пересаджені дерева і чагарники. Сіють овочі з тривалим періодом росту.


Близнюки - (сухий, безплідний) - У такому знаку добре збирати овочі і фрукти для тривалого зберігання. Так само заготовляють лікарські рослини. Проводиться обрізка дерев і чагарників. Сіяти і пересаджувати тільки виткі рослини.


Рак - (вологий, родючий) - Не садити те, що росте у висоту. Проводити підживлення, поливи. Дуже добре будуть приживатися пересаджені рослини. Також посадіть дерева, виноград.


Лев - (сухий і безплідний) - Не проводити операції пов'язані з обрізанням, катаровку. Збирати плоди для зберігання. Посадка декоративних чагарників і дерев. Займатися прополкою. Можна викопувати коренеплоди.


Діва - (нейтральний, малородючий) - У цей час не займатися пересадкою і посадкою фруктових дерев. Сіяти не ароматні квіти, не плодоносячі чагарники і дерева.


Терези - (вологий і родючий) - Посів рослин з яких будете збиратися насіння. Можна заготовлювати насіння. Все можна садити і пересаджувати, особливо кореневі культури.


Скорпіон - (вологий, родючий) - Не обрізати, не прищипувати, не пасинкувати. Можна поливати, але не удобрювати. Все можна садити і пересаджувати. Овочі, посіяні в цей період, будуть добре зберігатися.


Стрілець - (сухий, малородючий) - Не проводити поливи, не обрізати. Час прополки і боротьби з бур'янами. Збирати насіння, плоди, овочі. Сіяти рослини що ростуть вгору, зелень, трави.


Козеріг - (нейтральний, родючий) - Кімнатні рослини не пересаджують. Хороший термін для підзимових посівів, проведення збору врожаю для зберігання. Час пересаджувати садові рослини, сіяти овочеві культури.

Категория: Календарі сезонних робіт | Просмотров: 105 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: