Головна » 2017 » Июль » 15 » Мульчування ґрунту
12:14
Мульчування ґрунту

Мульчування ґрунту це простий спосіб уберегти вологу землі від швидкого випаровування. Навіть маючи постійне джерело води, не завжди вдається приділити належну увагу поливу. Це може бути витратним за часом і коштами. А так хочеться напоїти ці рослини, які стоять з похиленим листям. Та ще коли вдарить спека, вода випаровується просто моментально. Мульчування ґрунту допомагає знизити температуру ґрунту і створює сприятливий клімат для росту рослин. Грунт, покритий мульчуючими матеріалами, не вимагає розпушування. Один з найпростіших способів заглушити ріст бур'янів - мульчування ґрунту. Перегниваючи, мульча удобрює землю.

Крапельний полив - це ідеально. Є також різні плівки для мульчування ґрунту. Це і просто чорна плівка, і спеціальні тришарові, світлостабілізована та інші плівки, агроволокна. Але це все ми можемо використовувати потім, а поливати і мульчувати ґрунт необхідно зараз. І тут допоможе тирса.

Тирсу використовують як добриво, для приготування компостів і як субстрат. Звичайно, для мульчування ґрунту тирсу краще брати перепріли. Але якщо такої немає, то свіжу тирсу розкласти між рослинами шаром не більше 5 см. Якщо шар збільшити, то вона може забирати з ґрунту азот. Щоб цього не відбувалося (якщо шар мульчування ґрунту тирсою більше 5 см) можна робити додаткові підгодівлі сечовиною, послідом, гноєм. Такі підживлення збагатять тирсу азотом.

Тирса часто вносять при весняному перекопуванні. Але бажано все-таки додати деревної золи 200-300г, аміачної селітри 200-300г, 150г калійних добрив, 200г суперфосфату на 1 куб тирси. Але це буде вже не мульчування ґрунту, а поліпшення її структури. Коли ґрунт надто важкий, глинистий, то дуже швидко утворюється кірка з глибокими тріщинами. Тріскаючись, земля розриває коріння. А таке поліпшення структури тирсою допоможе уникнути подібних ушкоджень рослин.

Мульчування ґрунту тирсою може бути не дуже витратним способом покращення землі, її удобрення, поліпшення структури. Часто фірми , що займаються розпилюванням лісу, віддають тирсу майже задарма, аби вивезли. Добре привести тирсу з осені, вони полежить у купі і злегка перегниє. Потім навесні її можна перемішати, полити коров'яком і застосовувати для мульчування ґрунту. Тирсу, в якості мульчі, можна підсипати під всі рослини. Якщо для мульчування ґрунту використовувати чисті хвойну тирсу, то вона може злегка підкисляти ґрунт. Це не бажано для капусти і деяких інших рослин, особливо якщо у вас і так кислотність ґрунту підвищена.
Тирсу може використовуватися на ділянці для мульчування ґрунту 1-2 роки (наприклад, на багатолітніх культурах). Потім її перекопують і насипають нову.

Але що робити, якщо тирси немає. Ми ж не хочемо відмовлятися від мульчування ґрунту. Можна скористатися листям, бур'янами, соломою, перегноєм, компостом, торфом - всім тим, що вам доступно в даний момент. Я навіть спеціально сію горох, потім скошую його і використовую для мульчі. Вирвали редис - бадилля на город. Насіялось багато кропу, нехай підросте - теж відправимо на грядки. Так що матеріалів для мульчування грунту (на відео) багато, підберіть що є.

Мульчування ґрунту, грядок можна провести за допомогою паперу або картону. Просто розкладіть папір і притисніть грудками землі, травою. Тільки не беріть газети, їх фарба шкідлива. Якщо мульчуєте ґрунт плівкою, то зверніть увагу на те, що під плівкою земля прогрівається швидше. Це добре навесні, але жарким літом не дуже. Звичайно, це не складе проблем, коли бадилля вже розрослася і створює тінь.

Так що мульчування ґрунту тирсою, соломою та іншими матеріалами збереже ваш час і допоможе отримати хороший урожай.

Категория: Догляд за рослинами, живлення | Просмотров: 91 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: