Головна » 2017 » Август » 10 » Шкідники малини і боротьба з ними - попелиця листова й пагінева
02:07
Шкідники малини і боротьба з ними - попелиця листова й пагінева

Шкідники малини і боротьба з ними займає чималу частину часу садівника - любителя і дачника. Але так здається на перший погляд. Якщо проаналізувати фази розвитку цих шкідливих комах, то виявиться, що основний час нашої турботи це період росту до цвітіння. Саме тоді більшість шкідників малини проявляє найбільшу активність, виходить з місць зимівлі і відкладає яйця. Боротьба з ними зводиться до механічного видалення місць з заселенням (пошкоджені бруньки, бутони, пагони ...), а вже потім до обприскування. Але ось для попелиці, для цього злісного шкідника, який не обійшов своєю увагою і малину, таких засобів боротьби мало.

Малинову попелицю можна виявити на бутонах квітів, черешках листя, пагонах та молодих листочках. Вона висмоктує сік і викликає в'янення. Яйця шкідника зимують на пагонах і починають розвиток на самому початку весни з розпусканням бруньок. За літо може давати кілька поколінь. Приносить велику шкоду в посушливі роки. При великих пошкодженнях квітки можуть недорозвиватися або засихати.


Попелиця малини невеликого розміру близько 2 мм, покрита восковим нальотом, зеленого кольору. На однорічних пагонах біля бруньок можна побачити групки або поодиноко розташовані яйця, чорного кольору. Це місце зимівлі. Колонії дорослих особин (листова попелиця частіше селитися поодиноко) з'являться до моменту оголення бутонів. А самки з крилами будуть розселятися в червні - серпні.

Боротьба зі шкідником малини - листовою та пагоновою попелицею. До розпускання бруньок проведіть обприскування нитрафеном 300 грам на 10 літрів води або карбофосом. До цвітіння і після збирання врожаю застосовувати 10% Карбофос. Можна використовувати як захисну міру трав'яні настої далматської ромашки, тютюну або мильний розчин. (Народні способи боротьби з попелицею). Заселені попелицями верхівки пагонів зрізати, знищити.

Небезпеку для рослин представляє даний шкідник ще й тому, що є переносником вірусних хвороб.

Основні ознаки для визначення шкідника малинової попелиці листової та пагонової.
На кінцях пагонів листя скручені як грудка, без кольору. Верхівки викривляються. Можна бачити колонії пагонової попелиці на нижній стороні листя і на молодих пагонах.
Листова попелиця на малині не живе колоніями, тому не викликає такого помітного скручування листя. Виявляється шляхом огляду листя з нижньої сторони.

Категория: Шкідники рослин | Просмотров: 73 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: