Головна » 2017 » Июнь » 16 » Коли посадка цибулі сівка під зиму восени
23:24
Коли посадка цибулі сівка під зиму восени

Коли ж посадка цибулі сівка під зиму восени? А навіщо взагалі не чекати до весни? Справа в тому, що дрібний сівок цибулі («овсюжок») розміром менше сантиметра дуже важко зберегти до весни. Часто він висихає, особливо якщо немає умов для зберігання. Адже при кімнатній температурі він просто сохне. І в той же час за доброї агротехніки і при сприятливих погодних умовах з нього можна одержати врожай відмінного розміру, не викидаючий стрілку під час росту, такий що прекрасно зберігається.
До того ж це скоротить час весняних робіт. Овоч буде вже рости і вихоплювати весняну вологу.
Сорти цибулі під зиму можна садити різні, крім південних, вони буває вимерзають. Підійдуть Сквирський, Бессонівський місцевий, Одінцовець, Спаський, Даниловський, Погарський, Стригуновський місцевий та інші.

Коли посадити цибулю сівок під зиму? Робимо це за місяць до настання морозів, замерзання грунту. За таких умов «овсюжок» прекрасно вкорінюється, але ще не встигає прорости. Зазвичай цей час посадки цибулинних квітів (тюльпанів, нарцисів, гіацинтів).
Підбираємо ділянку, яка не затоплюється водою. Бажано внести під розпушування або перекопування на квадратний метр до 5 кг перегною або компосту. Якщо дозволяє наявність землі, то посійте на цьому місці з весни сидерати, потім перекопайте так, щоб до часу посадки цибулі сівка під зиму ділянка була готова, все перегнило. Так само вносяться суперфосфат на 1 кв.м. 20 грам, калійні добрива 15 грам. Добре б дати золи, просто посипаючи перед розпушуванням.

Як посадити цибулю сівок під зиму?
Спочатку потрібно відсортувати «овсюжок». Зробити це просто, і зовсім немає необхідності сидіти з лінійкою. Я беру щільний картон (тепер у мене вже є шматочок пластика) і прорізати в ньому отвір 1 сантиметр у діаметрі. Все що пройшло через нього йде на посадку. Ось і вся премудрість. Просто й швидко.
Посадковий матеріал вибраний. Тепер на підготовлених грядках робимо луночки глибиною 3-4 см. Дрібніше садити не можна, тому що часто навесні відбувається випирання «овсюжка» з землі. Відстань між рядами 20 см, в ряду - 4 см. Загорнули. Що ж далі?

Зима у нас буває різна. Якщо снігу випаде достатньо і буде лежати весь час, то це можна назвати відмінними умовами. А якщо ні. Спочатку замульчуйте просто шаром 2 см використовуючи торф, перегній. Так не буде видувати вологу і сівок буде вкорінюватися. Але ближче до настання морозів накидайте на грядки листя, солому. Якщо є сніг, то проводьте його затримання, накидайте з доріжок на посадку.
А ось навесні, як тільки грунт відтане, все згребіть і приберіть. Як тільки підуть у ріст листя підгодуєте рідким добривом з пташиного посліду або гною. Розводьте тільки водою, щоб не було опіків.

Категория: Вирощування овочів | Просмотров: 100 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: