Головна » 2017 » Июль » 15 » Посадка малини, особливості розмноження
11:54
Посадка малини, особливості розмноження

Від диких різновидів американської щетинистої та європейської червоної утворилися всі теперішні сорти малини, які ростуть на наших городах, ягідниках, в садах. Дикі форми ростуть і зараз в лісах, недалеко від річок, на галявинах. Культурні сорти та дикі форми малини містять багато речовин і тому широко застосовуються для лікування простудних захворювань. Хто ж не пив чай ​​з малиновим варенням? Адже так приємно взимку, сидячи вдома біля вікна, вдихнути аромат літа.

Агротехніка малини має багато переваг перед іншими ягодами. Може довго рости на одному місці, не пошкоджується весняними заморозками (тому що цвіте пізно), легко і швидко розмножується, нескладна у догляді. Навіть на дачі можна знайти місце для невеликої грядки малини. Наприклад, можна посадити уздовж доріжки та підв'язувати до шпалери.

Малина це кущова рослина з багаторічним коренем і стеблами, що живуть два роки. Корінь стелеться, не має стержневого, тому перебуває в товщі ґрунту до 50 см, основна частина в 30 см. Розростається в різних напрямках, іноді засмічує ділянку. На відходячих в боки коренях утворюються бруньки, з яких відростають пагони – коренева поросль. А пагони заміщення, які залишаються після відмирання стебла, що відплодоносило, утворюються з додаткових бруньок коренів. Малина відрізняється хорошою зимостійкістю завдяки сильній і розвиненій кореневій системі. Десь через 10 -12 років коріння слабшають, рослина вимагає пересадки.
У перший рік стебла інтенсивно ростуть і товщають. У окремих сортів малини вони можуть досягати висоти понад 2,5 метрів. У пазухах листків утворюються плодові бруньки. Саме з великої бруньки утворюється в наступному році гілочка з ягодами. Є сорти у яких в пазусі утворюється не одна, а більше гілочок. Після лодоношення на другому році життя стебла відмирають.

Існують ремонтантні сорти малини, які навесні плодоносять на минулорічних стеблах, а восени вже дають ягоди на верхівках молодих стебел першого року життя.
Оскільки малина буде рости на одному місці більше 10 років, то ґрунт потрібно ретельно підготувати. Вона погано переносить важкі глинисті, заболочені, сухі піщані, вапняні ґрунти. Для кращого освітлення по можливості ряди спрямовують з півночі на південь. Місце має бути сонячне, захищене від вітру. Може витримати легке затінення, але не розміщувати безпосередньо під деревами. Низини, в яких застоюється холодне повітря, теж не підходять для посадок.

Малина може рости після овочів, але кращі попередники горох, морква, буряк. Якщо ґрунт важкий, бідний і мало придатний для посадки малини, то його готують за 2-3 роки, вносячи під весняне перекопування до10 кг органічних добрив, 40г калійних, 60г фосфорних на 1 м.кв. щорічно. Очищають землю від бур'янів, особливо від коренів багаторічних. Безпосередньо перед закладкою насадження малини вносять на 1 м.кв. написані вище дози добрив. Глибоко перекопують. Якщо добрив мало то їх вносять локально в посадочні ями (при кущовому вирощуванні) або траншеї (при посадці смугою). Для траншей беруть вище вказану дозу.
При посадці малини (розміщення кущами) кладуть 4-5 кг органіки (перегній, компост), 30г суперфосфату, 20г калійної солі на яму розміром 40 * 40см. Добрива перемішують з ґрунтом. Якщо земля суха, піщана, то на дно ями або траншеї насипають шар глини. Для утримання вологи достатньо 3-5см.

Малина легко розмножується кореневою поросллю. Якщо їх не прибирати з весни, то до осені утворюються нормально розвинені пагони, які і пересаджуємо на підготовлене місце. При пересадці намагатися не зруйнувати грудку. Глибина посадки зберігається, тільки на піщаному ґрунті заглиблюють на 5 см. Добре полити і замульчувати. Обов'язково зрізати після посадки стебло, це сприяє хорошій приживлюваності та наростанню пагонів. Адже стебло буде випаровувати вологу. Роблять це з початку жовтня і закінчують за 2-3 тижні до морозів. Навесні малину пересаджують до розпускання бруньок.
Якщо малина вирощується в кущовий формі, то рослини висаджують на відстані від 80 сантиметрів до 1 метра. Якщо садять стрічкою, то між рослинами витримують 30-40 см. Між рядами в обох випадках 2,5 метра.
Не забувайте, що у вас рослини будуть рости не поодиноко, а через 2-3 роки утворюються густі кущі і суцільні стрічки. Тому відстань між рядами вже буде не 2,5 метра, а менше. Застосувавши ці прості рекомендації та при відповідному догляді за малиною ви отримаєте хороший ягідник.

Категория: Вирощування ягід | Просмотров: 71 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: