Головна » 2017 » Июнь » 30 » Повторні посіви та посадки влітку червень, липень, серпень
14:12
Повторні посіви та посадки влітку червень, липень, серпень

Повторні посіви та посадки влітку в червні - липні можна проводити в усіх регіонах. Тільки от до підбору сортів необхідно підійти з усією серйозністю. Якщо салат, редиска, горох виростуть обов’язково, то ось при посіві моркви пізніх термінів дозрівання в кінці червня, ви можете не отримати повноцінних великих коренеплодів, здатних зберігатися взимку. Але в той же час морква, буряк, посіяні влітку, краще зберігаються. Значить, при купівлі насіння дивимося - скільки часу необхідно, щоб пройшло днів до масового збирання.

Беремо сорт Артек. До масового збору врожаю потрібно 70 -100 днів. Враховуємо, що насіння зійдуть не відразу. Якщо ви їх добре підготуєте, протруїте, замочите в стимуляторі, покладете наключится, то сходи після посіву будуть на 7-10 день. Вважаємо - передпосівна підготовка близько 7 днів + до сходів 7 днів + до масового збирання 100 днів. Виходить пройде 114 днів. А це майже 4 місяці. Далі дивимося. Якщо у вашій місцевості моркву необхідно прибирати в кінці жовтня, значить починати підготовку до посіву необхідно до кінця червня. Тобто повторні посіви влітку моркви у вашій місцевості припадають на другу половину червня.

А от з редькою не варто поспішати. Вона дозріває швидше. І найголовніше прекрасно росте восени, коли вже не так жарко. Дуже швидко нарощує коренеплід під час осінніх вересневих дощів.

Травень і червень час прибирання багатьох овочевих культур. Відходять ранні огірки, зелень, давно прибрані редис, горох. Якщо ж ви залишите землю пустувати, то вона буде піддаватися нещадній дії сонця, вітру, проливних дощів. Верхній родючий шар буде висушуватися, видуватися. Якщо ви хочете дати грядкам відпочити, то посійте сидерати. Користь буде подвійна, навіть потрійна. Ви захистите родючий шар ділянки від перерахованих вище проблем, так само при перекопуванні сидератами збагатите землю органікою, а скошена зелена маса послужить мульчею на грядках з овочами.

Але ж місця, що звільнилися можна використовувати влітку для повторних посівів і посадок, що проводяться в червні, липні, іноді навіть в серпні. Цим ви отримаєте зі свого городу, дачної ділянки додатковий урожай, а так само овочі, які відмінно будуть зберігатися взимку (моркву, редьку, буряк).

А ось при повторних посівах влітку є одне але. Необхідно дуже ретельно підготувати грунт. Адже насінню доведеться пробиватися через товщу землі під дією нещадного сонця. Дуже часто насіння просто не дають сходів тому, що паросток сохне, так і не встигнувши пробитися через кірку землі. Тому якщо у вас можливі проблеми з поливом, не сійте наключене насіння. Використовуйте продезінфіковані, замочені в стимуляторі. Але не давайте їм прорости до потрапляння в грунт. Якщо будете сіяти коренеплоди, а грядка дуже ущільнилася, то необхідно буде її перекопати. Адже корінець моркви, при натраплянні на ущільнення, викривляється, роздвоюється. Виростають потвори. Але можна і просто спушити сапою. Потім потрібно добре полити, краще дощуванням. Це роблять для того, щоб запас вологи в грунті був достатнім і по можливості до сходів більше не поливати. Адже якщо буде кірка, то сходи під нею можуть загинути, або ви при її розпушуванні можете покалічити паростки.
Полили, почекали поки злегка підсохне верхній шар, щоб можна було проводити посів. Якщо насіння поключене, то поливаємо ще в луночки перед висівом. Повторний літній посів провели, землею засипали. Тепер добре б трохи закоткувати, притоптати, але не ногами. Можна використовувати дощечку, якщо грядки не широкі, то поплескати долонею. Я зазвичай ще й поливаю зверху. Як тільки злегка підсохне, а це близько 12 годин, відразу граблями розбиваю кірку і накриваю спанбондом. Земля не вивітрюється, і вологи достатньо до того часу, поки з'являться сходи. Але це у нас, в степу. Все таки вітри гуляють, сонце пече. А взагалі можна обійтися і без спанбонду.

Редису, редьці, бурякам і деяким іншим культурам в цей час докучають блішки. Маленькі сходи вони можуть знищити за добу, виїдаючи точку росту. Ось тут спанбонд буде незамінний. Можна Блішку перемогти і шляхом попереднього посіву хрестоцвітих культур (редиски, руколи, гірчиці). Спочатку за півтори - два тижні висівайте на передбачуваному місці повторного літнього посіву редис, роблячи ряди на деякій відстані один від одного (щоб потім між ними висівати те, що треба). Він швидко зійде. Його обприскуємо інсектицидами та іншими засобами боротьби з блішками.

Що ж можна використовувати для повторних посівів і посадок влітку в червні, липні. Як уже говорилося це редька, морква, буряк для осіннього споживання і зимового зберігання.
З редисом не поспішайте. При довгому світловому дні він стрілкується. Тому його або потрібно притінити або відкладіть посіви на більш пізні терміни - серпень, вересень і навіть жовтень. Прекрасно встигне вирости цукрова кукурудза. Вона зазвичай має малий термін до збору врожаю і добре росте в спеку.
Не забудьте посіяти кріп. Адже часто до моменту масової консервації огірків його вже немає на городі.
На півдні встигнуть віддати урожай огірки, капуста раннього терміну дозрівання. Північніше можна використовувати розсаду для повторних літніх посадок. Виростіть в горщиках 30 денну розсаду. Вона відмінно приживеться і віддасть вам урожай. Навіть помідори, перець і баклажани ранніх строків дозрівання з розсади 45 - 60 денного віку зможуть порадувати вас овочами при повторній літній посадці.

І звичайно ж зелень, ця комора вітамін. У спеку зростає зазвичай не дуже добре. Тому висівають її повторно ближче до серпня. При більш ранніх термінах доведеться частіше поливати або підібрати місце, де не весь день сонячно. На крайній випадок притіняти. Але ось рукола відчуває себе прекрасно на пекучому сонці. Зараз у мене росте на самому сонці, та ще й на піднятій грядці. Листочки жирні, щільні. Відмінного смаку й добре виглядає. Навіть вдень не видно щоб страждала від сонця.
Можна так само під час літніх повторних посівів закласти грядки багаторічників і дворічників. Це щавель, петрушка, ревінь, багаторічні види цибулі.

Категория: Календарі сезонних робіт | Просмотров: 373 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: