Головна » 2017 » Июнь » 17 » Народні засоби боротьби з попелицею
00:51
Народні засоби боротьби з попелицею

Існує багато народних засобів боротьби з попелицею.

Як позбутися попелиці – таке питання задають садоводи – городники. Яким тільки рослинам городу, саду, квітника не шкодить попелиця. Та майже усім. На городі ми можемо зустріти такі види - бурякова, горохова, пастернакова, салатна, капустяна, баштанна, морквяна, оранжерейна. Як позбутися від попелиці - адже цей шкідник вражає такі овочі, як капуста, редиска, ріпа, редька, огірок, буряк, томат, перець, горох, кріп, шпинат, петрушка, огірки, баштан, моркву, шкодить деревам та квітам..

Попелиця - маленька комаха, що відрізняється великою плодючістю, одна самка може відкласти до 60 личинок. Протягом року дає більше 15 поколінь. Крім того що шкідники харчуючись, приносять шкоду рослинам, так попелиця ще й виділяє липкі екскременти, в яких розвиваються сажисті гриби. Рослина може ослабнути та загинути при великому ураженні попелицею. Звичайно, вона має природних ворогів-шкідників: наїзників, мух - журчалок, сонечок. Але вони не завжди є на городі в достатній кількості. Тому стоїть питання про захист рослин від попелиці.

Попелиць на листках добре видно при огляді, її довжина 1,2-2,5 мм, колір сірувато-білий, жовтувато-зелений. Самки трохи більші, з крилами, жовто-зелені. Листя капусти при великому ураженні набувають рожевого забарвлення, скручуються. Качани погано розвиваються. У буряка листи скручуються, жовтіють. При появі попелиці на рослинах спостерігається пожовтіння та засихання листя.

З весни попелиця на рослинах зазвичай розвивається за межами городу, дачі на бур'янах, а потім переселяється на ділянку. Тому постарайтесь прибрати бур’яни по можливості і біля ділянки. Проводьте профілактичні заходи боротьби проти шкідників і хвороб овочів. При виявленні попелиці на листках у невеликих кількостях можна застосувати обмивання або обтирання мильним розчином. Так само можна провести профілактичне обприскування хлоридом калію 5 г з суперфосфатом 10 г на відро води.
Звичайно, можна застосувати проти попелиці методи боротьби хімічні. У будь-якому магазині вам запропонують великий вибір отрут. Але ...

Можна застосувати народні засоби боротьби з попелицею - настої і відвари рослин. У всі розчини краще додавати мильний розчин з 30-40 г господарського або дігтярного мила на 10 літрів розчину. Це для прилипання.
- Залити 2 л гарячої води 200 г цибулиння. Настояти дві доби. Додати ще стільки ж води. Обприскувати 3 рази через 5 днів.
- Інший засіб боротьби проти попелиці. У воді кип'ятити 400 г зелені томатів (бадилля, листя, пасинки) 30 хвилин. Цього відвару давати 2 літра на 10 літрів води.
- Захист рослин від попелиці картопляним бадиллям. 1,5 кг зеленого або 0.8 кг сухої сировини подрібнити і настояти 4 години у відрі води. Обприскувати увечері.
- Такий засіб проти тлі. Методи боротьби тютюном. 1кг тютюну або його відходів залити 10 літрами води температури 60 ° С, через добу процідити. Розводити на 10 літрів води 2 літра настою. Так само можна застосувати проти листокруток, трипсів, пилильщиків.
- І ще один засіб захисту від попелиць. 400г тютюну настояти в 10л води 2 доби. Процідити, обприскувати. Багато городників спеціально вирощують трохи тютюну для боротьби зі шкідниками.
- Захист від попелиці апельсиновими кірками. Залити теплою водою 10літрів на 1 кг сухих шкірок. Настояти 3 доби, потім обприскувати.
- На 10 л води 20 г порошку гірчиці.
- Народний засіб боротьби з попелицями за допомогою ромашки аптечної. У 10 літрах води нагрітої до 60 ° С настояти 12 годин 1 кг сировини. Потім процідити і додати ще 3 частини води. Застосовувати.
- Чистотіл (трава і коріння) у розмірі 1кг настоюється 2 діб в 10л води.
- Кінський щавель (коріння) порубати і взяти на 10 літрів 300г. Настояти 3 години.
- Захист від попелиці деревієм. Кип'ятити 30 хвилин в 10 літрах 2,5 кг свіжого або 800 г сухої сировини. Можна зберігати 3 дні у закритому посуді. До використання готове відразу.
- Хвойний концентрат 3 столові ложки на 10 літрів води.
- Засіб боротьби проти попелиці на рослинах з чемериці. Сушених коренів 40г настояти 5 годин на 10л води.
- Або 0,5 кг свіжої чемериці розтовкти і настояти в 10л води добу.
- Кип'ятити 30 хвилин на 10 л води 1 кг подрібнених стебел гірчака.
- Від попелиць. Подрібнити 3 головки часнику, настояти 5 годин в 5 літрах води.
Не забувайте, що при застосуванні народних засобів боротьби з попелицями потрібно дотримуватися техніки безпеки обприскування та правил роботи з отрутами.

Категория: Шкідники рослин | Просмотров: 97 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: