Головна » 2017 » Июль » 15 » Садова традесканція Андерсена - багаторічна квітка
12:28
Садова традесканція Андерсена - багаторічна квітка

Садова традесканція Андерсена - багаторічна квітка

Чудова багаторічна рослина для квітника це садова традесканція Андерсена. Елементарна посадка, просте вирощування і догляд привернуть увагу будь-якого дачника, квітникаря любителя. Квітка не вимагає уваги і турбот, відмінно переносить зиму, легко розмножується, гарно квітуча. Тому оселиться увас надовго.

Це садовий гібрид висотою до 80 см. Соковите яскраво - зелене ланцетоподібне листя на прямостоячих стеблах вже до початку літа утворюють розкішний кущ. Квіти невеликі, близько 1,5 см. Складаються з трьох пелюсток, є махрові форми. Можуть бути різних кольорів і відтінків від білого до фіолетового. Цвіте з кінця весни до початку осені. Починає навесні рано розвиватися, не боїться нічного зниження температури.

Розмноження традесканції садової

Садова традесканція Андерсена легко розмножується:
- Насінням
- Діленням куща
- Стебловими живцями

Можна висівати насіння в середині квітня, причому відразу у відкритий грунт. Можна провести подзимовий посів. А навесні сходи розсадити і доращувати до пересадки на постійне місце.
Але набагато простіше завести у себе цю квітку, посадивши діленку. Навесні,і восени можна ділити кущі, отримуючи таким чином посадковий матеріал. Бували випадки, що доводилося відкопувати гостям шматочок кущика серед літа. Він теж цілком приживався. Але для кращого вкорінення обрізалася майже вся зелень, місце посадки злегка притінялось, підтримувалася вологість. На наступний рік такі літні посадки прекрасно розвивалися та цвіли.
Якщо ви хочете зробити все як найкраще, то запам'ятайте, що коріння садової традесканції Андерсена йде на глибину близько 40 - 50 см і потрібно буде добре копнути, навіть обкопати кущ, підчепити його, вийняти з землі і розділити. Спрощений варіант - навесні за допомогою довгого ножа, вирізати з краю куща діленку, захоплюючи корінь якомога глибше.
І це ще не все. Виростити садову традесканцію Андерсена можна з стеблового живця. Знадобитися шматочок стебла з 3 - ма межвузліями та мікропарник. Через 3 тижні відбувається вкорінення. Можна спочатку потримати живець у воді. А коли з'являться тоненькі корінці, відправити в горщик для подальшого зростання. Земля для вкорінення потрібна пухка. Причому її не можна як пересушувати, так і перезволожувати.

 

Посадка традесканції садової, підбір місця

Посадка традесканції садової залежить від висоти куща. Вона може бути від 20 до 80 см. Залежно від цього можна використовувати в одиночних або групових посадках, в якості бордюру, в міксбордерах.
Грунт повинен бути пухкий, але не дуже родючий. Добре росте як на сонці, так і в півтіні. Але тінисте місце все ж краще. Тому що не любить пересихання грунту, а в півтіні вологість простіше контролювати. У тіні витягується і падає, гірше цвіте. У спекотне літо на сонці може загальмуватися ріст і припинити цвітіння. Розвиток поновиться зі зниженням температури.
Високорослі сорти можуть потребувати опори. Але можна поступити інакше і скомбінувати їх з рослинами, які створюватимуть півтінь і служитимуть опорою. У моєму саду цю роль виконують багаторічні дзвіночки.

Традесканція садова вирощування та догляд

При вирощуванні традесканції садової особливу увагу приділіть поливу. Квітка чутлива на вечірне обприскування водою в спекотні дні. При пересиханні грунту в спекотні дні рослина починає чахнути і навіть може загинути. Це єдина привередливість. В іншому одні плюси.
На зиму не потрібно вкривати (виняток молоді посадки з живців іноді вимагають укриття в безсніжні холодні зими). Доросла рослина переносить навіть безсніжні морозні зими (морозостійкість уточнюйте при придбанні сорту).
Зростає і без добрив. Але ми ж любимо своїх вихованців і завжди хочемо дати їм більше догляду. Садову традесканцію Андерсена підгодовують повними мінеральними добривами з розрахунку 30 грам на квадратний метр. Гранули закладають в грунт навколо куща на глибину 5 - 8 см, потім рясно поливають. Можна провести підживлення рідкими добривами або приготувати витяжки з гною, посліду, трав. Тільки не забувайте витяжки розводити водою і бажано в них додавати золу, суперфосфат, калійно - фосфорні добрива (щоб врівноважити з азотом). В ідеалі давати 1 - 3 підгодівлі щомісяця. Якщо це для вас клопітно, не можливо з якихось причин, то підгодуйте на початку вегетації та перед цвітінням. Якщо ви побачите пожовтіння кінчиків листя, це сигнал що потрібні підгодівлі, що чогось не вистачає.

 

Ніяких хвороб і шкідників на традесканції садовій не помічалося. Навіть любителі поїсти листя обходять її стороною. Для алергіків вона теж хороша, тому що квіти не мають аромату, хоча і є медоносами. Так що придивіться до традесканції, поселить до себе в квітник. Не пошкодуєте.

Категория: Квітник | Просмотров: 79 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: