Головна » 2017 » Август » 9 » Вирощування салату - основи агротехніки, догляд
18:55
Вирощування салату - основи агротехніки, догляд

В першу чергу салат вирощують як дієтичний продукт. Агротехніка догляду не складна. Салат листовий та інші види салату вважаються вітамінною продукцією, лікарським засобом, що поліпшує травлення, сечовиділення. Як дієтичний продукт рекомендують вживати при діабеті, гастриті, виразці шлунка.

 
Салат - холодостійкий, може рости при +5 ° С, переносить заморозки до -5 ° С. Краще росте при +15- +20 ° С. Але за умови тривалого холоду, засухи, спеки швидко утворює квітконосні стебла.

Світлолюбна культура, тому не варто вирощувати салат в міжряддях саду. Любить він також вологу, тому що має велику (випаровується волога) поверхню листа. Віддає перевагу супіщаним і легкосуглинковим ґрунтам.

Салат можна сіяти першою культурою перед такими овочами як томат, огірок, картопля, редька, капуста. Як ущільнюючу культуру салат сіють в міжряддях пізніх сортів моркви, петрушки, томату, селери. Салат вирощують другою культурою після збирання ранньовесняної зелені, цибулі, редиски.


Салат необхідно висівати з відстанню між рядами 15 - 20 см, а в ряду 4 - 5 см. Для кочанного салату між рядами 25см, в ряду - 20см. Щоб забезпечити конвеєрне надходження продукції овоч висівають через кожні 2 тижні.

При догляді салат поливають помірно. За сезон зазвичай проводять до 4 поливи. Качанний салат вимагає більш рідких, але рясних поливів. Краще робити це вранці, щоб до ночі лист обсох. Це сприяє зменшенню захворюваності рослини. Грунт після поливу розпушують 1-2 разів на глибину до 8 см, а потім на глибину до 5 см.

Тільки на бідних грунтах допускається одна рання підгодівля салату у фазі двох листків сечовиною не більше 4 г на кв.м, але краще азотом не підгодовувати.

Салат відноситься до овочів з високим вмістом нітратів. Тому під нього не варто вносити азотні добрива, особливо в великих дозах. Більше азоту міститься в стеблах і черешках. Перед вживанням ці частини опускають на годину в воду.

Категория: Вирощування овочів | Просмотров: 251 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: