Головна » 2017 » Август » 1 » Серпень – календар робіт садівника, городника, дачника
06:45
Серпень – календар робіт садівника, городника, дачника

Прийшов серпень. Календар робіт садівників, дачників, городників ще не дає нам часу на відпочинок. Але цей місяць наповнений усіма запахами, смаками, кольорами літа. Рясніє город овочами, на деревах у саду виблискують та наливаються плоди, веселкою розкинулися квітники. Наповнюють різними ароматами наші двори і дачі квіти, радують око, веселять душу. По повітрю пливе запах варення. І як лисиця ми дивимося на виноград, вищипуючи по одній ягідці. Ось вони - смаки серпня, смаки літа.
Але серпень - напружений сезон. Потрібно встигнути посадити редьку, зелень на осінь. Багато роботи в саду, на городі. Настав час шкідників і хвороб. Потрібно і підживити рослини, надати їм сил, і вчасно полити, щоб не занапастити посаджене. Обов'язково плануйте час обприскування і збору врожаю, витримуйте терміни, щоб в суєті серпневих робіт не нашкодити своєму здоров'ю. 

Роботи в саду - Календар сезонних робіт садівників, городників, дачників у саду на серпень місяць.


Збирається і переробляється (сушка та інші способи заготовки на зиму) урожай груш і яблук, слив та інших плодів. Стежити за тим, щоб під деревами не лежала падалиця, прибирати уражені хворобами, гнилі плоди. Перевіряти ловчі пояси.


На різних дерев'яних нефарбованих поверхнях (парканах, сараях ...) і на гілках дерев можна виявити кладки шовкопряда, кладки яєць і лялечки інших шкідників. Їх потрібно видалити.


Особлива увага приділяється молодим посадкам, адже липень - серпень дуже жаркий період і тому потрібно проводити своєчасно поливи, та захищати молоді дерева від шкідників і хвороб.

На деревах кісточкових порід (абрикос, вишня, слива ...) можна побачити клейкі виділення янтарного кольору - камедь. Її потрібно видалити з вирізуванням до живої тканини, а місце порізу обробити коров'яком із глиною 1:1 або мідним купоросом (на 1 літр води 10г купоросу). Обв'язати на тиждень мокрою ганчіркою. Періодично її змочувати.


Гарний час для обрізок на черешнях і вишнях, саме в цей період не буде камедетечіння. Значить можна знижувати їх крону.

На персиках, черешнях, вишнях та інших деревах може спостерігатися в'янення верхівок. Їх потрібно зрізати і спалити, тому що часто вони вражені шкідниками або хворобами. При ураженні моніліозом пагонів сливи й абрикоса проводиться обрізка з захопленням до 8 см живої деревини.


Скоротити кількість такого шкідника як вишнева муха можна, перекопавши під черешнями і вишнями землю перевернувши пласт землі.
Стежити за появою усихаючих пагонів на деревах яблуні, айви, груші. Це може бути шкідник - древесниця в'їдлива. Такі пагони вирізати, а ходи шкідника протравити отрутами типу фастак, арріво, децис ...


На пізніх сортах дерев ведеться боротьба з плодожеркою. Обприскування потрібно провести в першій половині місяця, щоб витримати термін до збирання і зберегти плоди від пошкоджень. Якщо застосовувати Шерпу, то вийде подвійний ефект, вона згубна і для каліфорнійської щитівки. Початок серпня - йде активне розмноження кліщів. Провести обробку колоїдною сіркою (на 10 літрів води 90 грам), кельтаном (20 г), сульфарідом (60 г). Також провести інші обробки за потребою. Якщо ваші дерева схильні до появи такого захворювання як парша, то потрібно подбати про профілактичне обприскування. Адже парша може проявитися на плодах при їх зберіганні. Використовуються фунгіциди - полікарбацин (на 10 л води 60 грам), купросат (50 г), сірка (40 г) та інші.


У відплодоносивших дерев активно ростуть плодові бруньки, тому дуже важливе значення мають поливи і своєчасні підгодівлі для закладки майбутнього врожаю. Персики припиняють поливати до кінця місяця, щоб встигла визріти деревина до зими. А у дерев з плодами пізнього строку дозрівання йде подвійне навантаження, потрібно харчування плодам і на закладку бруньок. Тому дуже важливо провести підживлення і рясні поливи. 

Роботи на городі - Календар сезонних робіт садівників, городників, дачників на городі на серпень місяць.


Регулярно проводити прибирання овочів не допускаючи перезрівання, адже це сприяє гарному цвітінню, зав'язуванню і дозріванню нових плодів. Виняток становлять лише ті, що залишені на насіння. Отриманий врожай споживається в їжу, робляться заготовки на зиму.


Проводиться збирання цибулі і часнику (на півдні це зазвичай відбувається в липні), з подальшим просушуванням до 20 днів. При запізнюванні зубки розсипаються, цибулини проростають.


Проводиться поступове викопування картоплі, залежно від сортів та строків посадки. Зверніть увагу, що в дуже спекотні роки при засиханні бадилля та несвоєчасному прибиранні можуть бульби попектися в землі і згнити через 2 тижні після викопування. Також при несвоєчасному прибиранні та дощах картопля може прорости.


Так само потрібно стежити за спаржевою квасолею, кукурудзою, вони в спеку швидше дозрівають, тому не запізнюйтесь з прибиранням.
Здійснюється звичайний повсякденний догляд за грядками - прополка, поливи, підгодівлі, розпушування.


Особливо важливими в цей час є поливи, тому що йде активне формування і дозрівання врожаю при підвищенні денних температур. На півдні температура грунту може досягати в серпні +60 ˚ С. І якщо поливати вдень у спеку, то грунт ще більше і глибше прогріється. Крім того краплі від води на листках будуть як збільшувальне скло і можуть викликати опіки. Поливати краще раз в 6 - 8 днів, але рясно, з наступним рихленням чи мульчуванням.

Позакореневе підживлення стимулює цвітіння, зміцнює імунітет рослин. Використовуйте добову витяжку суперфосфату (30 г на 10 літрів води періодично помішувати) і борну кислоту на 10 літрів води 3 грами. Особливо добре в спеку, дає краще і більш дружне запилення, дозрівання.
У серпні активно ростуть капустяні рослини, але так само активно вони пошкоджуються шкідниками. На сортах з пізнім терміном збирання застосовуються отрутохімікати або рослинні препарати, вибираючи дивіться скільки шкідника з'явилося, який ви маєте в своєму розпорядженні час для повторних обприскувань. Але не забувайте, що в спеку терміни дії хімічних препаратів можуть зменшуватися, крім того обприскування потрібно проводити у вечірній або ранній ранковий час при зниженні температури. Інакше користі не буде. Читайте шкідники хрестоцвітих. та хвороби капусти та інших хрестоцвітих.


Серпень - період поширення фітофторозу на томатах. Цьому захворюванню сприяє підвищення вологості і зниження нічних температур, загущеність рослин. Тому на помідорах проводять не тільки видалення непотрібних пасинків, а й обривають і прибирають нижнє листя, по можливості проводять підв'язування. Обприскування проводити у вечірній час дрібно крапельне. Оскільки потрібно буде дотримуватися термінів після обробки до споживання плодів, то нарвіть помідори з розрахунком на цей період. Бурі добре дозрівають. Дивіться про боротьбу з фітофторозом.

Після збирання ранніх овочів звільняється земля для літніх посівів. Для різноманітності осіннього столу висіваються пекінська капуста, дайкон, редис, крес-салат, салат, шпинат, кріп, гірчиця, коріандр, рукола. На зимове зберігання можна висіяти редьку і дайкон. Якщо зараз посіяти щавель і петрушку, то вони добре вкоріняються до зими і дадуть зелень ранньою весною. Якщо ви нічого не збираєтеся вирощувати на звільненій землі до зими, то проведіть посів сидератів (гороху, гірчиці, фацелії, вівса та інших). До пізньої осені вони нарощують зелену масу, яку потрібно подрібнити й прикопати. Це буде ефективне зелене добриво.


Так само готується місце під осінню посадку часнику і дрібного сівка ріпчастої цибулі.


Морква та буряк вимагають проріджування. Вирвані рослини використовують в їжу. Особливого режиму поливів вимагають і їх літні посіви. Вони тільки входять в силу і спека може звести вашу працю нанівець. Захистіть буряк від набігів блішки, зараз вона дуже активна. Так само страждають від неї посіви редиски та редьки. Якщо територія невелика, то добре б накрити білим нетканим матеріалом. І блішки не дістануть, і білий колір не дає перегріватися грунту. Можете опудрювати рослини золою.


Баштанні рослини. На гарбузах (3-4), кавунах (5), динях (6) провести нормування плодів, приблизну кількість зазначено в дужках. Прищипують за плодами пагони, десь за п'ятим листом. Нові жіночі квіти видаляти. Так залишені зав'язі добре визріють.


Прибирати насінні рослини, обмолочувати, відправляти на зберігання. З відібраних томатів вийняти насіння, покласти в баночку разом з мезгою на 2-3 доби. Мезга підніметься, відбудеться бродіння. Насіння відібрати, промити, висушити на аркуші паперу.

 

Календар сезонних робіт садівників, городників, дачників на винограднику на серпень місяць.


Збираються ягоди літніх сортів, так само необхідно проводити захист від ос і птахів.


Рослини підгодовують і поливають. Осінні сорти вимагають по 2-3 відра розчину з внесенням по 10 г фосфорних і калійних добрив на 10 літрів води. Так само цей захід підвищує цукристість ягід. Проводяться позакореневе підживлення або спеціальними розчинами (з магазинів), або розчином з калійно-фосфорних добрив з розрахунку кожного по 10 грам на 10 літрів води. Обробку проводити раз на тиждень.

Зелені пагони підв'язують. Проводиться карбування пагонів, що дуже ростуть, адже верхні листки пошкоджуються хворобами та шкідниками, вимагають додаткового живлення.


В період дозрівання біля грон видалити листя для їх кращого освітлення сонцем і профілактики оїдіума і сірої гнилі. При появі сірої гнилі провести обробку фундазолом, топазом, розчином марганцівки рожевого кольору. Провести обприскування пізніх сортів від хвороб. Коли погода суха і спекотна, то провести опилення меленою сіркою від оїдіума.

Видалити на глибині до 20 см росяні корені на молодих рослинах. Для цього провести розкопування та їх обрізати. Зрізи обробити 30 г мідного купоросу на літр води.


Якщо планується посадка нових кущів, то вже треба подбати про підготовку місця. Перелопатити землю на глибину 2-х багнетів лопати і внести органічні і мінеральні добрива.

 

Роботи на ягіднику - Календар сезонних робіт садівників, городників, дачників на ягіднику на серпень місяць.


Проводити розпушування та прополювання, здійснювати догляд. Якщо немає дощів, то проводити поливи.


Смородина і агрус вимагають підгодівлі фосфорно-калійними добривами для закладки бруньок врожаю наступного року. Підживлення поєднувати з поливами з наступним зрушенням кірки чи мульчуванням. Проводити обприскування проти борошнистої роси фундазолом (15г), скором (2г), топазом (2г) витрата на 10 літрів води, обрізуються уражені верхівки. Вирізати засихаючи пагони, роздуті бруньки - це враження шкідниками.


Збирають другий урожай малини. Поєднувати поливи та підживлення. Довгі пагони бажано підв'язати. Молоді кореневі пагони, що загущують посадку, видалити або використовувати для розмноження. Їх пересадити з грудкою землі, притінити і рясно поливати через день. Після зняття ягід провести обробки проти шкідників і хвороб, поливати, розпушувати міжряддя, внести добрива. Вести боротьбу з кліщами - листя загортаються і засихають. Використовувати для обробок кельтан, колоїдну сірку, омайт. Видаляти хворі, засохлі, пошкоджені пагони.

Найсильніші розетки, які виросли на суниці і полуниці, використовуються для закладки нових плантацій. При пересадці їх притінити і поливати через день. Використовуйте в посадках кілька сортів, для підвищення врожаю (для запилення). На початку серпня провести підживлення, що сприяє закладанню плодових бруньок.


Проводити обприскування проти плямистості і кліща кельтаном або колоїдною сіркою. При враженні ягід сірою гниллю профілактично обробити еупареном. Проводити 2 рази з інтервалом в днів.

 

Роботи в квітнику - Календар сезонних робіт садівників, городників, дачників в квітнику на серпень місяць.


Пересаджувати 4-5 літні лілії. Бульбочки в пазухах листків лілій збирати, не допускаючи опадання, висаджувати на окремі грядки рядами через 12 см і між рослинами 5 см.


Розсаджувати в середині місяця кущі півоній. Ділити і пересаджувати такі багаторічники як флокс, астильба, дельфініум, ірис, примула. Посадити на постійне місце дворічники - маргаритки, віолу, гвоздику Гренадін.


Готувати місце під осінню посадку цибулинних культур. Висадити мускарі.

Квітучі клематиси поливати і підгодовувати коров'ячим гноєм або комплексним добривом. Під кожен кущ внести по склянці золи.


Жоржини входять в повне цвітіння. Тому вимагають посиленого догляду - видаліть нижнє листя, підгорніть рослини, стежте за грунтом. Щоб виросли гарні бульби і визріли до морозів, потрібно видалити частину бутонів. А то можуть бульби і взагалі не вирости.


Догляд за квітучими рослинами вимагає своєчасного поливу, розпушування, підгодівлі, боротьби з шкідниками і хворобами. Тут вже потрібен індивідуальний підхід і увага.


Продовжити час цвітіння можна шляхом видалення того, що відцвіло. У великоквіткових хризантем видаляти пасинки.

Категория: Календарі сезонних робіт | Просмотров: 224 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: