Головна » 2017 » Август » 10 » Боротьба зі шкідниками малини - стеблова муха пошкоджує пагони
02:03
Боротьба зі шкідниками малини - стеблова муха пошкоджує пагони

Боротьба зі шкідниками малини триває протягом усього року. У травні із зимуючих в грунті лялечок відбувається виліт стеблових малинний мух. Їх довжина близько 5 мм, колір сірий. Відкладає яйця в пазухи листя по одному. Народжена личинка вгризається в стебло і поступово пересувається вниз. Всихаюча верхівка пагона чорніє та загниває. На окуклювання личинки йдуть під час цвітіння малини.

При виявленні в'янення верхівки потрібно терміново провести обрізку ураженої частини. Приймайте заходи боротьби з цим шкідником. Якщо буде помічено що в стеблі вниз йде отвір, то значить личинка вже почала своє переміщення. Значить потрібно обрізати більше до неушкодженої частини. Все спалити. Оскільки личинки йдуть у грунт, то його розпушування знищить деяку їх кількість. Зимує вона під кущами на глибині 5 см.
Хімічні засоби проти шкідників малини застосовують в період бутонізації (вихід мух з грунту). Наприклад, можна використовувати Карбофос.
Також обов'язково перекопувати грунт навколо кущів восени.

Якщо ви обрізали добре розвинений сильний пагін, то при хорошому догляді з залишку в 60 см виросте 2-3 бічних відгалуження. На наступний рік вони зможуть дати врожай.

Основні ознаки для визначення шкідника малиною стеблової мухи по ушкодженнях.
Загнивають і чорніють верхівки молодих пагонів. На стеблах здуття немає. При розрізуванні у пагоні видно хід, в ньому знаходиться личинка без ніг, циліндричної форми, невеликого розміру і брудно - білого кольору.

Категория: Шкідники рослин | Просмотров: 227 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: