Головна » 2017 » Июнь » 9 » Сівозміна овочевих культур на городі, дачній ділянці
19:10
Сівозміна овочевих культур на городі, дачній ділянці

Сівозміни овочевих культур на городі, дачній ділянці необхідно дотримуватися. Але ж особливо при маленькому розмірі присадибного городу, а особливо дачі, так важко розподілити, що після чого посіяти і що біля чого можна розмістити. Тому бажано намалювати план ділянки, розділити його на частини. Визначити, що і де будете сіяти і висаджувати, причому продумати це потрібно вперед не на один рік.

Сівозміна, тобто чергування овочевих культур дозволяє уникнути накопичення в грунті шкідників, спор грибкових хвороб, а так само дає можливість рослинам використовувати речовини, що знаходяться в землі повноцінно. Тому ви будете отримувати урожай стабільно, овочі менше будуть хворіти. І город, дачна ділянка порадує вас відмінним урожаєм.

У першу чергу при дотриманні сівозміни звернути увагу на те, що овочеві культури однієї родини, як і інші рослини, повертають на попереднє місце не раніше ніж через 3 - 4 роки. А ще чим пізніше, тим краще.

Ось основні овочеві культури, які розсортовані за родинами, що враховувати при сівозміні:

Морква, петрушка, кріп, селера, коріандр, кмин - зонтичні.

Картопля, фізаліс, томати, перець, баклажан - пасльонові.

Гірчиця, редис, редька, капуста всіх видів, дайкон, ріпа, крес-салат – хрестоцвіті, капустяні.

Кабачки, патисони, гарбуз, огірок, диня, кавун - гарбузові.

Квасоля, горох, боби, вігни, соя, арахіс, чина - бобові.

Ревінь, щавель - гречані.

Мангольд, шпинат, буряк - мареві.

Часник, цибуля всіх видів - цибульні (лілейні).

Естрагон, соняшник, топінамбур, салат посівний, артишок - айстрові.

Меліса, гісоп, м'ята перцева, базилік, чабер, майоран - губоцвіті.

Тобто дивимося. Підберемо місце для картоплі. Її родина - пасльонові. Значить не садимо картоплю після помідорів, фізалісу, перцю, баклажанів. І звичайно ж картоплі. (Примітка. Є досвід у городників - любителів по посадці овочевих культур однієї родини щороку на одній дільниці. Так це вдалий досвід, але вимагає він певного підходу. Можете подивитися відео як Для оздоровлення грунту сіють жито після картоплі.)

Також зверніть увагу при складанні плану городу, дачної ділянки з урахуванням сівозміни овочевих культур, на який рік після внесення гною, що можна вирощувати. Про це вже писалося раніше в статті Використання гною, як добрива. Бо, наприклад, коренеплоди, після свіжого гною будуть кривими, несмачними, потворної форми.

Але як є рослини, які не можна сіяти і садити одну після одної, так і є рослини, які будуть хорошими попередниками та сусідами для овочів. Про це і говориться в таблиці. Таких хороших сусідів використовують при ущільнених посівах. Вони не заважають одна одній і навіть захищають від шкідників. Наприклад, цибуля відлякує від моркви шкідника морквяної мухи. Тому цибуля і морква хороші сусіди.

Розшифровка табличних позначень.
П - хороший попередник (ріс в минулому році)
П - хороший попередник і сусід
Д - припустимий попередник
Н - неприпустимий попередник
--- неприпустиме сусідство
+ - корисне сусідство або садити в міжряддях
= - передні культури в цьому ж році
3 - садити не раніше ніж через три - чотири роки після зазначеного овоча

 

Таблиця сумісності рослин і попередники при посадці  


Як користуватися таблицею сусідніх і попередніх культур.

Дивимося назву овоча, який будемо сіяти або садити. Наприклад, горох. Його номер по порядку № 3. Ставимо тепер лінійку вертикально так, щоб бачити весь стовпчик під номером 3. Тепер дивимося.
Капуста буква П - значить хороший попередник для гороху. Якщо у вас в минулому році росла капуста, то можна в цьому році сіяти після неї горох.
Далі Цибуля --, тобто неприпустимо сусідство гороху з цибулею. Цибуля буде його пригнічувати.
Морква +, тобто корисно сусідство гороху з морквою.
Огірок П, означає що цей овоч хороший попередник і сусід для гороху.
І так далі йдемо вниз по таблиці. Таким чином, ви зможете визначитися і скласти варіанти сівозміни овочів на своєму городі.

Багаторічні овочеві культури розміщують поза сівозміни, часто на окремій ділянці городу, дачі. А ось в сівозміну можна ввести і ділянку із суницею. Її висаджують після збирання ранніх овочів і вирощують 2 роки на одному місці. Потім садять на наступну грядку, де росли овочі. А на її місце сіють, висаджують овочеві культури. А от між суницею себе прекрасно почуває часник. Притому це сусідство корисно для ягоди.

Перед пізніми овочами, можна отримати урожай рослин, що рано віддають урожай. Наприклад, перед помідорами встигне вирости салат, редиска, горох. Так само після збирання влітку цибулі, часнику цілком можна посіяти редьку, дайкон. Так що не нехтуйте при складанні плану сівозміни повторними і ущільнюючими посівами. Так ви заощадите площу городу, дачної ділянки і зможете забезпечити корисною продукцією свою сім'ю.

Категория: Підготовчі роботи, насіння | Просмотров: 265 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: