Головна » 2017 » Август » 8 » Багаторічні квіти стокротки - вирощування з насіння, догляд
10:07
Багаторічні квіти стокротки - вирощування з насіння, догляд

Стокротка це багаторічна (частіше вирощують як дворічну з насіння) квітка, проста у догляді, прикрашає наші клумби в середині весни. У перекладі з латинської означає "красива". Це невисока рослина з пишними квітками розміром від 1,5 до 3 см - вирощують на клумбах і в вазонах. Але є й крупноквіткові форми - більше 3 см, які використовують для букетів. Колір пелюсток білий, відтінки рожевого або червоного, є пістряві форми. Кущик компактний. Має мичкуваийі корінь, добре переносить зиму.

Найчастіше багаторічні квіти стокротки вирощують з насіння (розмножують шляхом посіву). Це швидкий спосіб, що дає багато посадкового матеріалу. Але для збереження особливостей сорту кращі рослини розмножують діленням куща. Правда це малоефективно, адже розростають розетки дуже довго, тому матеріалу для посадки виходить мало.
Для розмноження стокроток посів насіння проводять з травня по кінець червня. Якщо не встигли, то останній термін - це початок липня. Це можуть бути парники, ящики або спеціальні грядки. Грунт повинен містити достатню кількість органіки, бути добре дренований. Місце підбирати освітлене, але буде рости і в півтіні. Підготовлену грядку, клумбу зволожити, вирівняти. Поверхня повинна бути злегка утрамбована, щоб уникнути провалення насіння після поливу. Луночку для посіву насіння стокроток робити не глибокі, просто злегка нарізаючи сапою. Відстань між рядами 5 см. А можна і просто розсипати насіння по поверхні, і злегка притоптати долонею або дощечкою. Пролити акуратно з лійки або так, щоб не розмити землю.
На грядці з посівами необхідно підтримувати вологість, адже насіння майже на поверхні і можуть пересихати. Після сходів маленькі рослини квіток стокроток вимагають пікіровки. Догляд за сходами - коли з'явиться перший лист, розпікувати з відстанню між рядами 20 см (у крайньому випадку 15, можна і 30 см). Між рослинами 5 см.

Якщо ви при вирощуванні квітки будете розмножувати поділом куща, тоді робіть це до середини квітня. Кущик викопати, він розділиться на частини з окремими корінцями та стеблинкою. Догляд такий - після висадки в парник рясно полийте, притініть. Є сорти, які не дають насіння, тому їх розмножують саме вегетативно.

Догляду за квітами стокротками буде менше, якщо добре підготувати місце. Грунт під посадку рослини на постійне місце готувати з осені. Якщо грунт щільний, то необхідно внести близько відра піску на 1 кв.м. Також додають листяну землю або перегній, в тій же кількості, але вже при будь-якому складі землі. Гарна, удобрена, вологоємна грядка готова до посадки. Розсаду стокроток, вирощену на окремих грядках, пересаджують на постійне місце на початку вересня (на півдні до жовтня), а з гарною, не пошкодженою кореневою системою можна і навесні, до середини квітня. Чим краще рослина приживеться, тим пишніше буде цвісти. І звичайно ж це дасть можливість їй перенести зиму.
На постійному місці при висаджуванні витримувати відстань близько 15 - 20 см.

При догляді за стокротками памятайте - підсушування грунту квітка не дуже добре переносить, а ось до надмірної вологості терпима. Поливати не менше 1 літра під 2 кущика, обов'язково грунт після поливу рихлити. Не хворіють і можна вирощувати без підгодівлі при хорошій підготовці ділянки перед висаджуванням. Посадки на зиму прикрити листям, гілочками, торфом або перегноєм. На жаль, в безсніжні, морозні зими таки буває що вимерзають.

А цінуються квіти стокротки в першу чергу за те, що завдяки їм ранньою весною наші клумби і дачні ділянки наповнюються яскравими фарбами пишного цвітіння.

Категория: Квітник | Просмотров: 215 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: