Головна » 2017 » Июнь » 7 » Тигрова лілія (Тігрініум, ланцетовидна), посадка, догляд
15:32
Тигрова лілія (Тігрініум, ланцетовидна), посадка, догляд

Тигрова лілія (Тігрініум, ланцетовидна), посадка, доглядКвітка тигрова лілія (Тігрініум, ланцетовидна) невибаглива, морозостійка багаторічна рослина, що завоювала довіру квітникарів - любителів. Висота 80 - 150 см, стебло міцне, що не вимагає підв'язки. Період цвітіння липень - серпень. Цвітіння тривале близько 20 днів, за рахунок великої кількості бутонів розташованих на верхівці стела. Вінчик 15 - 18 см, простий або махровий, з довгими тичинками та загорнутими пелюстками.

 

Квітникарі більше знають квітку тигрової лілії насиченого оранжевого забарвлення з темними цятками по пелюстках, без аромату. Але зараз є багато сортів різного забарвлення та дивовижного аромату. Відмінна особливість - невеликі пурпурні цяточки на пелюстках, які й дали назву «тигрової».

 

Лілія тигрова легко і швидко розмножується бульбочками, що виростають в пазухах листків, причому відразу можна отримати багато посадкового матеріалу з однієї рослини. При сприятливих умовах вони пускають коріння, після осипання, а це не дуже зручно для догляду. Тому краще їх зібрати в серпні - вересні та висадити на глибину 2 см на спеціальну грядку для дорощування.

Також розмножують квітку ланцетовидної лілії цибулинами, лусочками.

 

Може рости як в сонячному місці, так і півтіні. Але краще почувається у півтіні з добре дренованим слабкокислим або нейтральним грунтом. При гарній передпосадковій підготовці (внесенні компосту, перегною), може рости кілька років на одному місці без підгодівлі.

Догляд за тигровою лілією простий. Поливати краще в першій половині дня, помірно. Можна вирощувати в горщиках, контейнерах, вазонах.

 

На зиму не вимагає викопування і відмінно зимує в квітнику. Посадку мульчують шаром 10 см, попередньо обрізавши стебла над землею. При теплих або сніжних зимах можна не мульчувати. Головна умова - щоб земля була сухою. Тому не садіть в місцях, де може в холодну пору року застоюватися вода. Хороший дренаж охоронить посадки від вимокання. Тому при підготовці місця для посадки тигрової лілії важкі грунти покращують за допомогою піску, компосту. Ось і всі турботи.

Категория: Світ рослин, сорти, фото | Просмотров: 93 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: