Головна » 2017 » Июнь » 17 » Хвороба троянди борошниста роса справжня
01:14
Хвороба троянди борошниста роса справжня

Одна з найнебезпечніших хвороб троянд - справжня борошниста роса ("бєль"). Основні ознаки - на верхній стороні листя наліт молочно - білого кольору, який стирається при дотику. Розповсюджується він на пагони, чашолистки, бруньки. Поступово листя скручуються, можуть набувати коричневого або червонуватого кольору, потім опадають. Пагони схильні до деформації.

Час виникнення справжньої борошнистої роси у троянд найчастіше припадає на другу половину літа, початок осені. Хвороба розвивається як під час затяжних дощів, так і в суху жарку погоду. А також при вирощуванні на сирих і холодних грунтах, при зайвому внесенні азотних добрив. Загущеність кущів і пересихання грунту можуть бути причинами розвитку цієї грибкової інфекції.

Борошниста роса троянди призводить до припинення цвітіння, відставання в рості. Рослина слабшає і може не перенести зиму.

У першу чергу хворіють троянди чайногібрідних і чайних сортів. А ось сорти з глянцевим листям уражаються цією хворобою рідше. Вона дуже швидко поширюється в захищеному грунті, приводячи до великих втрат.

Заходи боротьби і профілактики хвороби троянди - справжньою борошнистою росою.

Як і при будь-якому захворюванні в першу чергу важливі профілактичні заходи. У першу чергу не тримайте рослина в загущеному стані.
Підбирайте місце, де не буде застоюватися холодне, сире повітря.
Видаляйте всі хворі пагони, листя.
Спалюйте всі рослинні залишки, перекопуйте грунт восени.
І для профілактики проведіть восени обприскування 3% розчином мідного або залізного купоросу відразу після обрізки.
Поливайте троянди так, щоб вода не потрапляла не листя. Гумат натрію, Епін, Іммуноцітофід використовують при поливі під корінь.

Дуже корисними для троянд будуть підживлення калійними добривами.

Для боротьби з справжньою борошнистою росою троянди використовують деревний попіл (витяжку з 200 грам на відро води), настій коров'яку, 0,5% розчин кальцинованої соди, 1% розчин колоїдної сірки, а також мідно - мильну емульсію. Обробку повторювати кожні 10 днів, особливо при появі перших ознак захворювання.
Як один із заходів боротьби - обприскування фунгіцидами ценеболом, хлорокисом міді, беномілом, фундазолом та іншими.

Спробуйте проти борошнистої роси троянди використовувати двох тижневий настій 20 грам сухої (60 грам свіжої) кропиви в літрі води. Потім проціджуємо і доводимо до 10 літрів. Це і міра боротьби, і хороше позакореневе підживлення.

Гарним засобом вважається відвар хвоща польового. Спочатку залити 200 грам свіжої рослини холодною водою в обємі 2-х літрів. Настоювати добу, потім прокип'ятити півгодини. Охолодити. Процідити і долити водою до 10 літрів.

Але все ж обробку краще починати до появи захворювання, це дасть більший ефект. Легше попередити, ніж лікувати.

Категория: Хвороби рослин | Просмотров: 105 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: