Головна » 2017 » Август » 11 » Вирощування щавлю - агротехніка, поради початківцям городникам
06:11
Вирощування щавлю - агротехніка, поради початківцям городникам

Вирощувати щавель просто навіть для городників початківців. Щавель має лікувальні властивості і використовується при лікуванні захворювань печінки для поліпшення виділення жовчі, від глистів, як зупиняючий кров. Навесні містить в основному яблучну і лимонну кислоти. До літа збільшується вміст щавлевої кислоти, що обмежує застосування для хворих сечокам'яною хворобою.

Щавель - багаторічна, добре зимуюча під снігом рослина, що дає дуже ранню зелень. Переносить заморозки до -7 ° С, проростають насіння при 3 ° С. Для розвитку і зростання щавлю оптимальною є температура в межах 15-23 ° С. При стійкої жаркій погоді утворює квітконоси.

Краще вирощувати щавель на родючому середньо- і легкосуглинистому грунті, що добре зволожується. Вимога до родючості підвищений, тому що зростає на одному місці до 4 – х років. Потім вимагає перенесення на нове місце, тому що якість листя починає зменшуватися, збільшується число квітконосів. А також в листах починає рости вміст щавлевої кислоти.

Попередниками щавлю можуть бути капуста, морква, картопля, петрушка, селера, морква, буряк. Часто засмічує ділянку, тому доцільно щавель розміщувати при вирощуванні поза сівозміни на місцях незручних для грядок з овочами. Тим більше він переносить деяке затінення.

Щавель краще сіяти намоченим насінням. Можна це робити в будь-який час, але краще ранньою весною. Глибина посіву 1-2 см, міжряддя 20 см, відстань в ряду 5 см. Якщо грунт перезволожений, то краще проводити посів стрічками. По кілька рядів у стрічці, відстань між стрічками до 50 см.

Важливо підготувати грядку до посіву шляхом внесення з осені органічних добрив. Підгодовують щавель розчином коров'яку або пташиного посліду (1:10), при їх відсутності сумішшю добрив суперфосфату 20г на кв.м., сечовини 2 кв.м., калійної солі 5 кв.м.

Брак вологи при вирощуванні призводить до швидкого стрілкування, але надлишок теж сприяє погіршенню зростання щавлю, підмерзання, загибелі коренів. Тобто полив проводити в міру необхідності, не перезволожуючи та не пересушуючи грунт. Зазвичай поливають 3 рази по 20 л на кв.м.

Щавель накопичує мало нітратів.

Категория: Вирощування овочів | Просмотров: 80 | Добавил: Редактор | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: