Головна » 2017 » Август » 1 » Хвороби малини мікроплазмові та вірусні – курчавість, мозаіка, хлороз, відьмині мітли
08:04
Хвороби малини мікроплазмові та вірусні – курчавість, мозаіка, хлороз, відьмині мітли

Мікроплазмові та вірусні хвороби малини

Дуже небезпечні хвороби малини, які викликані микроплазмовими організмами та вірусами. Передаються в першу чергу шкідниками (цикадками, попелицями), від хворих рослин здоровим на городі, в саду або з посадковим матеріалом. Це курчавість, мозаїка, хлороз інфекційний, кущистість.

Засоби боротьби з вірусними і микроплазмовими хворобами малини.

Раціонально вносити добрива та гній. Перевіряти посадковий матеріал, щоб був здоровий. Видаляти, спалювати все, що викликає підозру на хворобу. У боротьбі з комахами застосовують народні засоби захисту від шкідників або хімічні препарати (наприклад, карбофос 75г на 10 л води).

Захворювання малини курчавістю

Курчавість - вірусне захворювання малини, що вражає ягоди, листя, пагони, квіти. Дуже важко помітити на кореневій порослі, томущо вона просто трохи корота та товстіша. А ось листя скажуть більше - вони стають зморшкуватими, жорсткими, закручуються краями вниз, дрібнішають, жилки відмирають. До осені листя набуває бронзово - коричневого кольору. Квіти малини деформовані, пелюстки дрібні, зеленуваті. Ягоди або криві та однобокі, або не зав'язуються. Кущі стають рідкими, оскільки слабо наростають пагони заміщення, і гинуть протягом 2 - 4 років.

Передається з посадковим матеріалом і попелицями.

Не закладати нові посадки малини на місцях старих. Виявлені хворі рослини видалити, спалити. Використовувати здоровий посадковий матеріал, стійкі сорти. Хороший догляд згідно агротехніки малини підвищить стійкість до хвороби кучерявості. І головне - це боротьба с попелицею, переносником вірусу.

 

Вірусне захворювання малини - мозаїка

Мозаїка малини - вірусне захворювання, що вражає поросль і листя. Хвороба на малині проявляється так - чергуються у вигляді мозаїки плями темно - зеленого і світло - зеленого кольорів, вкриваючи листя. Потім вони стають горбистими. До осені колір змінюється на яскраво - жовтий, а форма на округлу. Зміни забарвлення найбільше спостерігається на початку літа та пізньої осені.

Рослина слабо росте, погано плодоносить, ягоди втрачають смак, однобокі, кислі, сухі. Пагони тонкі, як прутики, листя дрібні, рідко розташовані, ще й відстають у рості. Погіршується морозостійкість, малина через кілька років гине.

 

Вірусний хлороз малини

Інфекційний вірусний хлороз малини це хвороба, яка проявляється у вигляді сильного пожовтіння листя. Якщо це відбувається навесні, то жилки жовті, жовтувато – зелені, плями будуть тільки біля жилок, але потім поширяться на всю його пластину. Однобокі, криві ягоди можуть засихати. Поросль дає тонкі й довгі пагони.

 

Кущистість  малини

«Відьмові мітли» на малині - хвороба розростання, кущистість. Сама назва говорить за себе. Утворюється дуже велика кількість укорочених до 50 см, тонких пагонів. Може бути до 200 - 250 на один кущ. Вони не плодоносять. Можуть не гинути, але не розвиватимуться. Іноді при цьому микроплазмовому захворюванні малини листя втрачає колір, дрібнішає, квіти перероджуються. Зараження відбувається від хворих рослин через укуси цикадок.

Категория: Хвороби рослин | Просмотров: 187 | Добавил: Редактор | Теги: хвороби малини | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: